اقدامات اداره حفاظت محیط زیست کاشمر در هفته جهانی محیط زیست

احتراماً اقدامات صورت گرفته توسط این اداره به مناسبت هفته جهانی محیط زیست (۲۲-۱۶ خردادماه) را به شرح ذیل جهت استحضار باطلاع می رساند :

۱- مکاتبه با فرمانداری محترم کاشمر و سایر ادارات و نهادهای شهرستان در خصوص درج پیامهای زیستمحیطی مرتبط با مناسبت هفته محیط زیست در سربرگ نامه های اداری و ارسال پوستر تنوع زیستی ، پوستر هفته محیط زیست و بروشورهای زیستمحیطی به کلیه ادارات .
۲- اطلاع رسانی از طریق چاپ و نصب بنر ، پارچه نوشته  در اماکن پر تردد و توزیع اطلاعیه بمنظور بازدید عمومی و رایگان از موزه حیات وحش اداره بمدت یک هفته همزمان با هفته محیط زیست (صبح از ساعت۱۳-۸ و عصر ۲۰-۱۷ ) و اطلاع رسانی از تریبون مساجد و نماز جمعه .
۳- بازدید حدود ۴۰۰۰ نفر از مردم و خانواده ها از موزه حیات وحش بمدت یک هفته و توزیع پوستر و بروشور به بازدیدکنندگان .
۴- تقدیر از همیاران افتخاری اداره و اهداء لوح تقدیر به ایشان .
۵- قرعه کشی مسابقه هفته زمین پاک و اهداء جوایز به برندگان.
۶- حضور در دفتر امام جمعه محترم شهرستان و درخواست از ایشان جهت بیان مطالب زیستمحیطی و مسایل روز (ممنوعیت شکار و صید،تخریب جنگل و درختان،عواقب از بین رفتن تنوع زیستی و…) درخطبه های نمازجمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹
۷- حضور ریاست و پرسنل اداره(محیط بانان) در نماز جمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹ ملبس به لباس فرم سازمانی ، نصب پارچه نوشته و بنر هفته محیط زیست در ورودی مسجد جامع کاشمر ، توزیع بروشور و پمفلت و اطلاعیه های زیستمحیطی پس از پایان مراسم در بین نمازگزاران .
۸- بیان مطالب و سخنان ارزنده در خصوص هفته محیط زیست و آگاه نمودن مردم و نمازگزاران نبست به اهمیت حفظ محیط زیست توسط امام جمعه محترم شهرستان جناب حاج آقای یعقوبی در مراسم پرفیض نماز جمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹
۹- نصب پارچه ، پلاکارد و بنر هفته محیط زیست در اماکن پرتردد و میادین اصلی شهر و تهیه و توزیع اطلاعیه و بروشور های زیست محیطی (عملکرد اداره  در سال ۸۸- لیست جرایم شکار و صید و . . . ) در بین مردم .
۱۰- حضور در دفتر دادستان محترم شهرستان و طرح مسائل و مشکلات مربوط به خرید و فروش حیوانات وحشی و کسب دستور ایشان مبنی بر اطلاع رسانی و برخورد با متخلفان در سطح شهرستان کاشمر
۱۱- توزیع اطلاعیه های مربوط به ممنوعیت خرید و فروش جانوران وحشی در بین پرنده فروشی های سطح شهر.
۱۲- برگزاری جلسه مشترک با مجمع امور صنفی ، شهرداری و نیروی محترم انتظامی در خصوص هماهنگی جهت اطلاع رسانی مناسب و برخورد با خرید و فروش پرندگان وحشی .
۱۳- ارسال بسته های آموزشی زیستمحیطی شامل : بروشور؛ عملکرد اداره ؛ CD های حیات وحش و تنوع زیستی ، جرایم شکار و صید و… به شوراهای حل اختلاف شهر کاشمر و بخش مرکزی.
۱۴- درج مطالب مرتبط با هفته محیط زیست در وبلاگ اداره به آدرس : www.kashmaresabz.blogfa.com و ارسال عملکرد اداره و گزارش به نشریات محلی و استانی و سایت های اینترنتی.
۱۵- برگزاری اولین کارگاه ((هم اندیشی توانمند سازی زیستمحیطی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش کوهسرخ)) با حضور ۲۱ نفر از دهیاران و نیز تعدادی از مسئولین (بخشدار محترم کوهسرخ، ریاست شورای اسلامی شهرستان و…) بمدت یک روز در محل  سالن اجتماعات بخشداری کوهسرخ(شهر ریوش)
۱۶- ارسال پیامک به کلیه مسئولین ادارات و نهادهای سطح شهرستان کاشمر و بخش کوهسرخ از طریق پیامک سبز اداره به شماره  ۰۹۳۸۲۸۲۸۷۹۷
۱۷- نصب پارچه و بنر و توزیع بروشورهای زیستمحیطی در شهر ریوش.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!