مشکلات بهداشتی زباله گاه کاشمر بیماری را در منطقه افزایش داده است

فرماندار خلیل آباد گفت: در صورتی که به وضعیت اسفبار زباله گاه کاشمر رسیدگی نشود، موضوع را به مراجع قضایی ارجاع می دهیم.
به گزارش ایسنا، محمدعلی مهدی نژاد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشمر با اشاره به وضعیت زباله گاه کاشمر تاکید کرد: باید ملاحظات را کنار گذاشت و با تخلفات به صورت قانونی و محکم برخورد کرد.
وی اظهار داشت: اگر مسوولان کاشمر طی روزهای آینده به وضعیت اسفبار زباله گاه شهرداری رسیدگی نکنند، موضوع را به مراجع قضایی ارجاع خواهیم داد.
وی دفن غیربهداشتی و غیراصولی زباله ها، نبود حصارکشی و در ورودی، آتش زدن زباله ها توسط افراد غیر مسوول، عدم وجود ترانشه و تخلیه زباله های پزشکی و بیمارستانی را از جمله مهم ترین مشکلات زباله گاه کاشمر عنوان کرد و افزود: این مشکلات باعث افزایش جمعیت حشرات موذی و جمعیت جوندگان و به تبع آن افزایش بیماری ها در منطقه شده است.
وی به دلیل اینکه زباله گاه کاشمر در ۵ کیلومتری شرق روستای نقاب است، افزود: وزش بادهای شدید از آن طرف به سمت روستا موجب شده اهالی روستا بیشترین سختی ها و مشکلات را متحمل شوند که امیدوارم با مصوبات این جلسه مشکل این عزیزان هم مرتفع شود.
غلامرضا شجعی، دهیار روستای نقاب در همین رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه به دلیل کارهای غیرکارشناسی شده مسوولان، زباله گاه کاشمر در فاصله تنها ۵ کیلومتری از این روستا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اگر چه چندین سال است این موضوع را پیگیری می کنیم، ولی تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم.
وی افزود: در بیشتر مواقع به هنگام غروب خورشید، عده ای این زباله ها را به صورت غیربهداشتی آتش می زنند که این امر موجب ایجاد بویی نامطبوع و غبار سیاه رنگی شده و ابری سیاه رنگ روی روستا را فرا می گیرد.  شجعی خاطرنشان کرد: به تشخیص کارشناسان این بوی نامطبوع بیماری های زیادی را ایجاد و زندگی را برای مردم این منطقه مشکل ساز کرده است.  وی از مسوولان خواست هرچه سریعتر اقدامات لازم را جهت رفع این معضل و تامین رفاه حال مردم مبذول دارند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!