کتابخانه «آیت‌الله مدرس» کاشمر توسعه می‌یابد

مدیر کتابخانه «آیت‌الله مدرس» کاشمر با اعلام این خبر گفت: این کتابخانه با داشتن ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر عضو فعال و ۴۴ هزار نسخه کتاب فقط ۸۲۵ متر مربع زیربنا دارد. سالن کتابخانه فقط برای ۱۰۰ نفر گنجایش دارد و فضای مخزن بسیار محدود است. برای رفع این مشکل به زودی برای توسعه کتابخانه و افزایش فضای آن به میزان ۱۰۰۰ متر مربع اقدام می‌شود.

مهدی رمضانی در معرفی این کتابخانه افزود: کتابخانه شهید آیت الله مدرس (ره) در جوار زیارتگاه این عالم، همزمان با سالگرد شهادت شهیدآیت‌الله مدرس (ره) در سال ۱۳۷۵گشایش یافت. اکنون این کتابخانه ۱۰ هزار و ۵۰۰ عضو فعال و ۴۴ هزار نسخه کتاب دارد و مجهزترین کتابخانه کاشمر محسوب می‌شود.

وی گفت: این کتابخانه به صورت مخزن باز اداره می‌شود و در بخش مرجع آن ۲۰۰۰ عنوان کتاب موجود است. بخش نشریات کتابخانه به ۱۴ عنوان روزنامه و ۴۵ عنوان نشریه ادواری مجهز است و ۱۰۰۰عنوان لوح فشرده در موضوع‌های مختلف در بخش سمعی و بصری در دسترس اعضا قرار دارد.

رمضانی با بیان این مطلب که به طور متوسط روزانه ۷۵۰ نفر به کتابخانه «آیت‌الله مدرس» مراجعه می‌کنند، افزود: از یک سال پیش خدمات تلفنی کتابخانه فعال شده و اعضا می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری از طریق تلفن کتاب‌های مورد نظر خود را تمدید کنند یا امانت بگیرند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!