مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر: رویکردها نسبت به دفاع مقدس باید فرهنگی باشد

مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر گفت: رویکردها نسبت به دفاع مقدس باید فرهنگی باشد.

سرهنگ دوم پاسدار احمد قادری با اشاره به درپیش بودن هفته دفاع مقدس افزود: با این انگیزه باید جوانان و نسل سوم را با دوران دفاع مقدس، فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های این هفته بیشتر فرهنگی و بکر باشد و از اجرای برنامه‌های تکراری پرهیز شود، ادامه داد: باید همه مردم را در برپایی مراسم هفته دفاع مقدس سهیم کرد.

وی با اشاره به این که تولیت بسیج را در دوران جنگ سپاه بر عهده داشت و امروز در شهرستان‌ها مسوولیت برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را به سپاه واگذار کرده‌اند، اظهار داشت: این بدان معنا نیست که همه مسوولیت‌ها بر دوش سپاه است بلکه همان طور که تمام ادارات در دوران جنگ مشارکت داشته‎‌اند، باید در این هفته هم مشارکت داشته باشند.

مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر اظهار داشت: اگر چه بچه‌های جبهه و جنگ از صحنه‌های مدیریت کنار می‌روند اما باید جوانان ما ارزش‎ها را حفظ کنند بنابراین آن‌ها باید در کنار ما با واقعیت‌های جبهه و جنگ آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: رژه گردان امام حسین(ع) با تجهیزات کامل در آغاز هفته دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه اداوات جنگی و شبیه‌سازی صحنه جنگ و مناطق جنگی، همایش تبیین ارزش‌های دفاع مقدس ویژه خواهران، برگزاری مسابقات ورزشی و علمی، برگزاری یادواره شهدا در پایگاه‌های مقاومت، برگزاری محافل قرآنی، برگزاری همایش یادیاران و اعزام راهیان فتح به دانشگاه‌ها و مدارس از جمله برنامه‌های این هفته است.

قادری همچنین از فعال شدن کمیته‌های پشتیبانی، فرهنگی، ایثارگران، راهیان فتح، قرآنی، جوانان، مراسمات و رژه خبر داد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!