نیازمند توسعه گردشگری مذهبی در کاشمر هستیم

با توجه به جاذبه‌های گردشگری کاشمر باید به فکر توسعه گردشگری مذهبی در این شهرستان باشیم.

«محمد نظام‌آبادی»،‌ مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر، با بیان این مطلب و با بیان اینکه در منطقه کاشمر با توجه به پتانسیل‌های موجود در زمینه گردشگری از جمله وجود امامزادگان «سیدحمزه»، «سیدمرتضی»، «سیدمحمد» و آرامگاه شهید «مدرس» جذب توریست مذهبی باید در اولویت باشد، گفت: امروز صنعت گردشگری یکی از فعالیت‌های بسیار مهم و کلان اقتصادی است که دولت‌های مختلف برای رسیدن به توسعه اقتصادی و بنا به نیاز و دلایل فرهنگی و سیاسی به آن توجه نشان می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه صنعت گردشگری یکی از زمینه‌های توسعه اقتصادی است، ادامه داد: کاشمر با برخورداری از وجود امامزادگان و صرف نظر از پیشینه تاریخی و مذهبی کهن و وجود مناطق ییلاقی و جاذبه‌های طبیعی و خدادادی پس از مشهد مقدس دومین شهر زیارتی استان محسوب می‌شود.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

نظام آبادی با بیان اینکه کاشمر همه ساله پذیرا و میزبان دو و نیم میلیون زائر و مسافر است، تصریح کرد: باید برای جذب توریست و ماندگاری آن‌ها در منطقه امکانات مورد نیاز را فراهم آوریم.

وی ابراز کرد: به استناد شاهنامه و تاریخ بیهقی دو هزار و ۵۰۰ سال پیش زرتشت پیامبر در این سرزمین با گشتاسب شاه ملاقات داشته، آتشکده‌ای در این ناحیه بنا کرده است و درخت سروی که شهرت و اعتبار بهشتی داشته در قسمت جلویی در آتشکده کاشته شده تا گواه ایمان شاه باشد که تمامی این موارد بیانگر غنای تاریخ مذهبی و فرهنگی منطقه است.

نظام‌آبادی اظهار کرد: باید با همت مضاعف و کار مضاعف جهت شناساندن منطقه و جذب توریست و گردشگر مذهبی و با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد امکانات خدماتی، رفاهی، تفریحی و اقامتی در شهرستان تلاش شود.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر با اشاره به انتخاب شعار روز جهانی جهانگردی از سوی یونسکو با عنوان «گردشگری و تنوع زیستی»، یادآور شد: این موضوع فرصت ویژه‌ای را در اختیار عموم قرار می‌دهد تا آگاهی‌های خود را در خصوص اهمیت تنوع زیستی در گردشگری ارتقا داده و نقش گردشگری پایدار را در روابط زندگی بشری دریابند.

وی تنوع زیستی را عنصر کلیدی در پیشبرد توسعه پایدار، مهم‌ترین منبع غذایی و تأمین نیازهای بشری و از مؤثرترین ابزار شناخت خداوند و پی بردن به مسئله خلقت و آفرینش دانست.

نظام آبادی با تشریح برنامه‌های هفته گردشگری، اذعان کرد: برپایی نمایشگاه، استقبال از مسافران و زائران با گل و شیرینی، برگزاری تور یک روزه دانش‌آموزی و دانشجویی کاشمر شناسی، توزیع بیش از دو هزار بروشور و تقدیر از فعالان عرصه گردشگری و … از جمله این برنامه‌هاست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!