کشف ۲۹ قطعه کلاغ کوهی نوک سرخ و تعدادی کبک در منطقه کوهسرخ

احتراما باستحضار میرساند مامورین اجرایی این اداره طی ۲ مرحله ماموریت و با همکاری مامورین محترم  پاسگاه انتظامی کوهسرخ نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفین شکار و صید منطقه در یکی از روستاهای کوهسرخ اقدام نموده اند .

این افراد با زنده گیری تعداد زیادی پرنده وحشی از نوع کلاغ کوهی نوک سرخ وکبک و نگهداری در منزل ، قصد فروش آنها را درشهرستان های همجوارداشتند . از متخلفین جمعا تعداد ۲۹ قطعه کلاغ کوهی نوک سرخ –   ۴ قطعه کبک- ۶ عدد قفس مخصوص زنده گیری کبک و تیهو و چند رشته دام کشف و ضبط و متخلفین جهت پیگیری قضایی پرونده به دادگاه عمومی بخش کوهسرخ معرفی و بابت ضررو زیان وارده به محیط زیست طبق مصوبه شماره ۲۶۰ شورای عالی محیط زیست  جمعا به پرداخت مبلغ ۰۰۰/۴۰۰/۴ ریال جریمه در حق سازمان محیط زیست و بر اساس ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی مبلغ ۰۰۰/۵۰۰/۳ ریال در حق صندوق دولت جمهوری اسلامی محکوم گردیدند .

لازم به ذکر است باتوجه به نحوه صید غیر مجاز پرندگان فوق در فصل ممنوعه ، نگهداری در اسارت و عدم تغذیه مناسب ، جدا شدن از طبیعت و زیستگاه ، لطمات شدید جسمی به پرندگان وارد آورده که باعث تلف شدن آنها می شود .

لذا از کلیه شهروندان محترم تقاضا دارد در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست کاشمر و یا نیروهای محترم انتظامی اطلاع داده تا با افراد خاطی و متجاوزان به طبیعت برطبق قانون برخورد گردد.

خاطر نشان میسازد جمعیت پرنده کلاغ کوهی نوک سرخ در کشور در سالهای گذشته به واسطه شکار و مصرف گوشت  آن کاهش چشمگیری داشته است.

به نقل از وبلاگ حفاظت از محیط زیست کاشمر

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!