نمایشگاه عکس و سرمه‌دوزی «قاب هشتم» در کاشمر برگزار شد

«محمد نظام‌آبادی»، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر، با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه عکس و سرمه‌دوزی «قاب هشتم» به برکت نام امام هشتم حضرت رضا(ع) برپا شد که امیدواریم با استقبال مناسبی از سوی مردم مواجه شود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه قریب ۳۰ اثر تابلو سرمه‌دوزی از آثار هنرمندان و کارآموزان رشته‌های صنایع‌دستی با مضامین و موضوعات قرآنی و نقوش اسلیمی به همراه تصاویر زیبایی از جاذبه‌های گردشگری و زیارتی برای بازدید علاقه‌مندان در معرض دید عموم گذاشته شده‌است.

نظام‌آبادی هدف از برپایی این نمایشگاه را ایجاد روحیه نشاط و تعالی آشنایی مردم با رشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی و تشویق و ترغیب علاقه‌مندان به این رشته‌ها و هنرها دانست.

وی با اشاره به اینکه باید پیوند خویش را با اهل‌بیت(ع) روز به روز عمیق‌تر و محکم‌تر کنیم، افزود: همه باید در مسیر گسترش عطر معنویت و نشر شعائر دینی و تبیین و تفهیم جایگاه رفیع فرهنگ رضوی و ارادت به ائمه اطهار در جامعه اسلامی گام برداریم.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر وجود بارگاه حضرت رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(ع) و شاه چراغ(ع) و سایر امام‌زادگان را مایه مباهات ایرانیان دانست و اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم را مهم‌ترین و گران‌بهاترین میراث معنوی و قله تجلی کرامت و سعادت بشریت برشمرد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!