یادواره سردار شهید«فلاح‌هاشمیان»در کاشمر برگزار شد

در یادواره سردار شهید «سیدحسن فلاح‌هاشمیان» و شهدای پایگاه مقاومت بسیج هیأت امام حسن مجتبی(ع) که ۲۱ آذرماه در کاشمر برگزار شد، حجت‌الاسلام «علی احدی»، امام جمعه موقت کاشمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، گفت: شهید شمع تاریخ است و همچون شمع نورافشانی می‌کند و راه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه شهید را می‌توان قلب تاریخ نامید، ابراز کرد: شهید حیات و خون آزادگی، غیرت، شرف، انسانیت و خدامحوری را به جامعه تزریق می‌کند.

حجت‌الاسلام احدی با اشاره به اینکه قرآن شهید را زنده تاریخ می‌نامد، تصریح کرد: شهید قلب و شمع است اما نه برای یک منطقه جغرافیایی خاص بلکه شهید قلب تاریخ است و اگر امروز در اینجا تصویر سردار شهید «سیدحسن فلاح‌هاشمیان»، شهید «حسن آخرتی»، شهید «علی ایمانی‌افشار»، شهید «حسن بامداد» و شهید «حسین رحمانیان» را می‌بینید بدانید که این‌ها فقط اهل کاشمر و اهل این پایگاه نیستند بلکه اینان را باید متعلق به بشریت نامید و آن‌ها در واقع تاریخ‌ساز هستند.

وی با بیان اینکه برای رشد نهال انقلاب که امروز به درختی تنومند تبدیل شده‌است زحمت‌ها کشیده شده و خون دل‌ها خورده شده‌است، اذعان کرد: این انقلاب رایگان به دست ما نرسیده‌ است و قرآن هم می‌گوید شهدا زنده هستند و اولین ویژگی زنده بودن حس و شعور است لذا شهدا شاهد این کشور و این ملت هستند و ما باید کاری کنیم که این عزیزان آزرده خاطر نشوند.

وی یادآور شد: امروز هم جنگ تمام نشده بلکه شکل آن تغییر کرده‌ است و اگر آن روز خمپاره و موشک به کشور ما اصابت می‌کرد امروز ماهواره، فیلم‌های مبتذل، موادمخدر، روابط نامشروع و جدا کردن مردم از علما و روحانیت،‌ همان شلیک گلوله‌ای است که آن روز سینه عزیزان ما را شکافت و امروز تمام جوانان ما را نشانه گرفته است و لذا همه مردم ایران در برابر خون شهدا مسئول هستند.

۲ نظر

  1. حلاج گفت:

    سلام وقت بخیر
    به کوشش جوانان اصلاح طلب ترشیز پایگاه اطلاع رسانی مهراندیشان با گستره ی جهانی و به ویژه منطقه راه اندازی شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها