۳۰۰ هیئت مذهبی در کاشمر فعال هستند

حجت‌الاسلام «سید کاظم سالاری»، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر، با بیان این مطلب گفت: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با هیئت‌های مذهبی وجود دارد این است که هنوز برخی از هیئت‌ها برای کد شناسایی اقدام نکرده‌اند.

وی ادامه داد: ایجاد اختلاف در هیئت‌ها که منجر به جدایی و تشکیل یک هیئت مذهبی جدید می‌شود از دیگر مشکلات هیئات مذهبی است که این مشکل باید با توجیه و فرهنگ‌سازی حل شود.

حجت‌الاسلام سالاری با بیان اینکه کاشمر به لحاظ بافت مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری اهل‌بیت(ع) از مقام ممتازی برخوردار است، اذعان کرد: در راستای ریشه‌کن کردن خرافات در مجالس و محافل، تلاش‌های زیادی در سطح شهرستان کاشمر انجام شده‌است.

وی ادامه داد: برگزاری گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی با سخنرانی‌های توجیهی امام جمعه شهرستان و نیز برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی ویژه مداحان از جمله کارهایی است که برای کاهش خرافات در سطح شهرستان انجام شده و با انجام این اقدامات، در شهرستان کاشمر خرافات نه تنها رشد نداشته بلکه کاهش نیز داشته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر، افزود: این اداره با همکاری شورای هیئت‌های مذهبی در تعامل خوبی با هیئت‌ها به سر می‌برد به طوری‌که در ایام محرم ۹۸ درصد آن‌ها از حضور روحانیان بهره می‌برند و بر اساس یک برنامه منظم از پنجم تا یازدهم محرم در سطح شهر به عزاداری می‌پردازند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها