کارشناس بهداشت آموزش و پرورش کاشمر: سوء تغذیه عامل افت تحصیلی دانش‎آموزان شده است

کارشناس بهداشت اداره آموزش و پرورش کاشمر عامل اصلی افت تحصیلی دانش آموزان را در کاشمر سوء تغذیه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اسماعیلی با بیان این که مقابله با سوء تغذیه دانش آموزان در دستورکار آموزش و پرورش کاشمر قرار گرفته است، گفت : در سال تحصیلی گذشته ۱۰ پایگاه تغذیه سالم با ۸۰ میلیون ریال هزینه تجهیز شد ضمن اینکه ۱۰۰ درصد دانش آموزان دختر در مقاطع راهنمایی و دبیرستان تحت پوشش طرح آهن یاری قرار گرفتند و هر هفته یک قرص آهن برای جلوگیری از فقر آهن دریافت می کردند.

اسماعیلی افزود : در سال تحصیلی گذشته تمام دانش آموزان روستایی کاشمر که ۶۰۰۰ نفر بودند تا عید نوروز هر روز یک میان وعده غذایی دریافت کرده اند که هزینه این طرح حدود ۵۰۰ میلیون تومان شد ضمن اینکه به ۴ هزار و ۵۰۰دانش آموز نیازمند پوشاک مناسب تحویل داده شده است.

وی با اشاره به توزیع نان غنی شده در بین دانش آموزان خاطر نشان کرد: طی سال تحصیلی گذشته بین ۱۶ هزار و ۳۳۵ دانش آموز کاشمر ۴۵ نوبت نان غنی شده با روی و آهن توزیع شده و از آذر ماه نیز ۱۰۰درصد دانش آموزان مدارس و نوآموزان مهدکودک ها یعنی بالغ بر ۲۲هزار نفر در هر هفته سه نوبت و در مجموع ۷۰ نوبت شیر دریافت کرده اند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!