منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد ایجاد می شود

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات اصناف این شهرستان ها گفت: یکی از درخواست هایی که از دولت برای منطقه شده است ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در ۳ شهرستان بردسکن، کاشمر و خلیل آباد است که در این رابطه دستورهای لازم دریافت شده است.

محمدرضا خباز به ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: با ایجاد این منطقه اقتصادی بازار و اشتغال شهرستان ها متحول خواهد شد. وی با اشاره به صنوف آلاینده ایجاد شهرک صنفی صنعتی را در بردسکن ضروری دانست و گفت: در این رابطه پی گیری های لازم انجام خواهد شد تا این شهرک نیز در بردسکن ایجاد شود. وی به لایحه تغییر قانون نظام صنفی اشاره کرد و گفت: با توجه به این که این قانون در مجلس پنجم اصلاح شد، ولی پس از مدتی مجددا نیاز به اصلاح پیدا کرد که این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است. وی از صنوف خواست با بیان پیشنهادها و نظرهای خود در اصلاح این قانون همراهی کنند تا قانون نظام صنفی جامع و کاملی به تصویب برسد. وی با اشاره به تصویب قانون صنوف خانگی در مجلس گفت: این قانون به زودی به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

خباز اظهار امیدواری کرد با پی گیری های انجام شده منطقه بردسکن به عنوان یک منطقه توسعه نیافته تلقی شود که سرمایه گذاران و اصناف از مزایای معافیت مالیاتی بهره مند شوند. مهندس مقامی فرماندار بردسکن در این جلسه از ایجاد ستاد جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی دیگر نباید از سیستم دولتی انتظار داشت کار سرمایه گذاری را انجام دهد بلکه دولت با پرداخت تسهیلات در جهت سرمایه گذاری، سرمایه گذاران را حمایت می کند.

رئیس اداره بازرگانی بردسکن نیز در این جلسه گفت: مجمع امور صنفی و کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی بردسکن در سطح استان نمونه شناخته شده اند.

پورکاویان افزود: شهرستان بردسکن دارای ۲۸۰۰ واحد صنفی در قالب ۱۲ اتحادیه و ۱۹۴ رسته صنفی می باشد که از این تعداد ۷۰۰ واحد صنفی آن فاقد پروانه کسب می باشند.

وی به مشکلات واحدهای صنفی این شهرستان در بحث دریافت استعلام از ادارات اشاره کرد و گفت: متأسفانه بعضی از مشکلات به شکلی است که حل شدنی نیست و باید آیین نامه و دستورالعمل های ابلاغی از مرکز طوری برون سازی شود که بر اساس واقعیت هر منطقه تطبیق داده شود. رئیس اداره بازرگانی گفت: در راستای ایجاد اشتغال در صنوف تاکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۹۰۰ واحد صنفی بردسکن پرداخت شده است.

در ابتدای این مراسم حسین شبانی رئیس مجمع امور صنفی بردسکن گزارشی از وضعیت واحدهای صنفی این شهرستان ارائه داد.

وی افزود: متأسفانه ۷۰ درصد تخلفات واحدهای صنفی در ۳۰ درصد واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب رخ می دهد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!