پاسگاه ویژه منابع طبیعی در کاشمر راه‌اندازی شد

رئیس اداره منابع طبیعی کاشمر ظهر امروز در آیین افتتاح این پاسگاه اظهار داشت: حفاظت و حراست به موقع از طرح‌های آبخیزداری در جهت تثبیت اراضی منابع ملی و انتقال آن به نسل آینده است.
مهدی مظفرجلالی با بیان این که منابع طبیعی شالوده بستر حیات است و در این راستا استفاده بهینه از امکانات، پایداری و استمرار را به ارمغان می‌آورد، اظهار داشت: نیروی انتظامی و دادگستری به عنوان دو بازوی توانمند در حوزه منابع طبیعی به شمار می رود که امیدواریم با راه‌اندازی این پاسگاه و با همکاری مقامات قضایی و انتظامی بتوانیم با متخلفان تخریب اراضی، بوته کنی، چرای بی‌رویه دام و… برخورد کنیم.
وی با تاکید بر این که راه اندازی پاسگاه ویژه منابع طبیعی به منظور پیشگیری از اطاله دادرسی، جلوگیری از اتلاف وقت و سرعت بخشیدن به پرونده‌های متجاوزان منابع طبیعی است یادآور شد: با فعال شدن این پاسگاه در شهرستان کاشمر از این پس تمام پرونده‌های تخریب کننده و متجاوزان به عرصه‌های منابع ملی نظیر جنگل‌ها و مراتع در در این پاسگاه رسیدگی می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی کاشمر با اشاره به این که بر اساس دستورالعمل ۱۲ رسالت و مأموریت مهم به عهده این نهاد گذاشته شده یادآور شد: محوری‌ترین و اصلی‌ترین این مأموریت محوله بحث حفاظت و صیانت است که اگر این مهم به درستی و به خوبی انجام شود سایر مأموریت‌ها به دنبال آن اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان همت مضاعف و کار مضاعف و فعالیت چشمگیر و مستمر نیروها در راستای جلوگیری و برخورد با متخلفان عرصه های مختلف منابع طبیعی خاطر نشان کرد : منابع طبیعی کاشمر امر حفاظت و نگهداری از ۳۰۰ هزار هکتار مراتع و جنگل‌ها را در این شهرستان را با استفاده از ۱۰ قرق بان افتخاری بر عهده دارد.
مظفر جلالی با بیان این که به طور پراکنده ۱۰۰ هکتار از نادرترین مناطق اورس خاورمیانه در این شهرستان قرار دارد تصریح کرد: در راستای جذب و دعوت به همکاری نیروی های علاقمند به طبیعت فرم‌هایی برای پایگاه‌های مقاومت بسیج و گروه‌های کوهنوردی سطح شهرستان ارسال تا با عضویت به عنوان همیار طبیعت در جهت شناسایی متخلفان این حوزه همکاری و همیاری کنند.
در ادامه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت و جایگاه راه‌اندازی پاسگاه‌های ویژه منابع طبیعی در شهرستان‌های استان گفت: با توجه به این که در گذشته انجام یک ماموریت در اولویت های دوم و سوم نیروی انتظامی قرار می‌گرفت و در عمل روند اجرای احکام و رسیدگی به پرونده‌های متخلفان طولانی و به کندی انجام می شد اما با پیگیری‌های انجام شده و کارگروه‌هایی که در این باره تشکیل شد با همکاری مقامات محترم قضایی و انتظامی راه‌اندازی پاسگاه‌های ویژه منابع طبیعی مصوب شد.
تکلو با اشاره به این که با برقراری تعامل با مسئولان قضایی و انتظامی استان و شهرستان‌ها تاکنون ۱۷ پاسگاه ویژه منابع طبیعی در شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده اظهار داشت: با راه‌اندازی این پاسگاه‌ها در تمامی شهرستان‌های استان تا پایان سال تمام امور مربوط به تشکیل، رسیدگی و اجرای احکام در همین پاسگاه‌ها انجام می‌شود.
وی ابراز داشت: بر اساس ارزیابی انجام شده توسط کارشناسان در این باره مراحل رسیدگی به پرونده‌های متخلفان به لحاظ وجود نیروهای متخصص در این پاسگاه‌ها نسبت به گذشته سریع‌تر انجام می‌شود.

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها