امام جمعه کاشمر: نگاه عمیق‌ به موضوع ظهور باید در جامعه ترویج شود

حجت‌الاسلام سیدقاسم یعقوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد‌ با بیان اینکه به نظر می‌آید یک نگاه بسیار سطحی در برخی از مطالب ارائه شده درباره امام زمان (عج) به چشم می‌خورد، اظهار داشت: ظهور امام زمان (عج) دارای نشانه‌هایی است که آنها باید به صورت خیلی مطلوب مشاهده شود.
امام جمعه کاشمر ادامه داد: عمقی‌نگری در مورد ظهور باید در جامعه و در میان اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان ترویج یابد
وی با بیان اینکه باید به مسئله ظهور با یک عمق‌نگری بالا نگاه شود، افزود: این عامل موجب پیشرفت در تمام زمینه‌ها می‌شود، عده‌ای سودجو با تهیه مستندی جعلی اقدام به معرفی نادرستی از مقوله ظهور در چند روز گذشته کرده‌اند، با این حال در صورت غیرعمد بودن و تنها در راستای تبیین خالصانه ظهور بودن این سی دی هیچ مشکلی ندارد.
امام جمعه کاشمر در ادامه افزود: فرهنگ مهدویت و مقوله ظهور باید به صورت ویژه در دل و جان شیعیان رخنه کند.
وی اظهار داشت: با این رویکرد دیگر نگران ترویج هرگونه فیلم‌های مخرب و با اهداف خاص برای ظهور نخواهیم بود، البته ورود افراد سازنده مستند ظهور بسیار نزدیک است اگر برای خدا بوده باشد کار نادرستی نبوده است.
وی تاکید کرد: تنها راه کار برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) انتظار صادقانه و کنار گذاشتن گناهان است.
امام جمعه کاشمر اظهار داشت: باید عمقی‌نگری این در بسیاری از امور مربوط به مذهبی در کشور افزایش یافته و جوانان با توجه بیشتری به این مقوله نگاه کنند.
وی ادامه داد: وجود مقدس امام زمان (عج) برای همگان موجب امتنان خاطر است و تمام شیعیان به ایشان تمسک می‌ورزند.
یعقوبی با هشدار به کسانی‌که کارهای شیطنت آمیز در رابطه با عقاید مردم می‌کنند، گفت: دولت باید جلوی این قبیل امور را بگیرد.
وی اظهار داشت: نیاز کنونی ملت‌ها تبیین اندیشه‌های والای مهدویت در سایه‌سار حقیقت وجود حضرت بقیه‌الله‌‌الاعظم (عج) است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها