امام جمعه کاشمر: ۱۲ فروردین، نماد ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار است

خطیب جمعه کاشمرگفت: ۱۲ فروردین نماد ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید قاسم یعقوبی در جمع نمازگزاران نماز جمعه این هفته در مصلی شهر کاشمر، با تبریک فرا رسیدن یوم‌الله ۱۲ فروردین، این روز را از اعیاد بزرگ اسلامی و ملی برشمرد و افزود: ۱۲ فروردین روز پیروزی مستضعفان‌ بر مستکبران و روز تثبیت نظام اسلامی در ایران است.

وی با اشاره به این که ۱۲ فروردین نقطه عطف ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: ۱۲ فروردین بهار انقلاب، روز شکفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نویدبخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: در این روز بزرگ مردم انقلابی و مومن ایران در راستای تحکیم ارکان انقلاب اسلامی، با تصمیم قاطع و اکثریت قریب به اتفاق ۹۸٫۲ درصد آرای خود، یکپارچگی و انسجام اسلامی و وحدت ملی را به نمایش گذاشتند.

خطیب جمعه کاشمر افزود: حضور چشمگیر مردم در چنین روزی پای صندوق‌های رای، کاخ آمال طاغوتیان را برای بازگشت دوباره به این کشور اسلامی برای همیشه نابود کرد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲ فروردین روز سرافرازی و عزت ملت مسلمان ایران و پیروزی حق بر باطل بود و اراده مردم سایر بلاد اسلامی بر این قرار گرفت که با الهام از نظام جمهوری‌اسلامی ایران فریاد اسلام‌خواهی و مبارزه با مستکبران را سر دهد.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: ملت ایران در آغاز دهه چهارم استقرار “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” با تجدید پیمان با آرمان‌های امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و منویات ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای و کوشش، روز جمهوری اسلامی را به عنوان یکی از ماندنی‌ترین روزهای تاریخ این سرزمین گرامی می‌دارد.

وی به چشم‌اندازهای ۲۰ ساله نظام مقدس اسلامی و دهه پیشرفت و عدالت اشاره کرد و گفت: همه ایرانیان باید با ارتقای آگاهی‌ها و توانمندی‌های خود در حوزه‌های مختلف، با یکپارچگی و انسجام هر چه بیشتر در مسیر تحقق اهداف این چشم‌انداز گام بردارند و با تلاشی روزافزون کاستی‌ها و مشکلات جامعه را برطرف کنند.

حجت‌ الاسلام یعقوبی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت، ‌همبستگی داخلی و تلاش همه‌جانبه برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اظهارکرد: ملت بزرگ ایران در حال حاضر نیز با همان شور و شوق ۱۲ فروردین ۵۸، اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی ایران و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) را دنبال می‌کند.

امام جمعه کاشمر در دومین نماز جمعه سال جدید در جمع نمازگزاران خاطرنشان کرد: پیروی از ولایت و هوشمندی در برابر فتنه‌های گوناگون در سایه‌سار همدلی و وحدت، رمز شکست دشمنان و بدخواهان و سربلندی ملت بزرگ ایران اسلامی است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها