جشنواره بزرگ سبزه آرایی و هفت سین ایرانی در کاشمر برگزار شد

محمد نظام آبادی اظهار داشت:جشنواره سبزه آرایی و تزیین هفت سین ایرانی طرحی نو و ابتکار جدیدی بود که با استقبال خوبی مواجه شد.

وی افزود: این جشنواره با همکاری و مساعدت آموزش وپرورش، شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر از ۲۵ اسفندماه در حال برگزاری است که با استقبال خوب و کم نظیر بازدید کنندگان روبه رو شده است.
وی در خصوص کیفیت برگزاری جشنواره تصریح کرد: فراخوان عمومی جشنواره از یک ماه مانده به نوروز اعلام و اطلاع رسانی شد که قریب به ۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و ثبت نام به عمل امده است.
وی تاکید کرد: در همین راستا بیش از نیمی از آثار ارائه شده در حاشیه یکی از میادین ورودی شهرستان و در مسیر امامزاده اعظم سید مرتضی(ع) بصورت نمایشگاهی در معرض دید همگان قرار گرفته است.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت:شهرستان کاشمر بعنوان دومین شهر زیارتی استان خراسان رضوی با داشتن قابلیت های خوب زیارتی و مذهبی،تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری همه ساله خصوصا در ایام نوروز شاهد خیل عظیم زائران و مسافران می باشد.
وی با اشاره به اینکه اجرای این گونه برنامه های فرهنگی و متنوع در شهرستان مفید وضروری است خاطرنشان کرد: متوسط روزانه بیش از ۲ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن می کنند که این خود دلیل روشنی بر رضایتمندی و علاقه وافر مردم به اینگونه جشنواره ها و نمایشگاه ها است.
نظام آبادی ابراز داشت: نوآوری، تعدد آثار، الهام گرفتن از مضامین قرآنی و اسلانی، به تصویر کشیدن صحنه های رشادت و بنر به همراه هفت سین جبهه و جنگ، برپایی هفت سین شهدا، به تصویر کشیدن رستاخیز طبیعت، بهار و جلوه های زیبای ان از ویژ گی های بارز این جشنواره و آثار ارائه شده است.

وی ادامه داد: آثار ارائه شده به جشنواره از سوی هیئت داوران در حال ارزیابی است که پس از ارزیابی، به ۱۰ نفر برتر لوح سپاس و تندیس جشنواره و جوایز نفیس وارزنده ای تقدیم می شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها