تأکید فرماندار بر لزوم ایجاد اتاق فکر فعالیت های فرهنگی در کاشمر

“سید محسن امیرکلالی” که در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر سخن می گفت خاطرنشان کرد: در جامعه ما فعالیت های سخت افزاری همچون احداث استخر و اردوگاه و … مشتری زیادی دارد ولی فعالیت های نرم افزاری که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب هم می باشد همچون مقابله با فرقه های انحرافی و نیز لزوم هویت سازی برای نسل جدید چندان مورد توجه نیست.

سید محسن امیر کلالی افزود: ما نباید دلمان را خوش کنیم به اینکه تدریس کلاسیک در مدارس جوابگوی ما می باشد بلکه ما باید شیوه های واکنش سریع را داشته باشیم و هر چند برای این شیوه ها نسخه های کشوری وجود دارد ولی نسخه های بومی آن مؤثر تر است.

وی ادامه داد: بهترین کار ایجاد اتاق فکر است که در کارهای مختلف می تواند به ما کمک کند و تشکیل این اتاق در راستای وظایف شورای آموزش و پرورش اثرگذاری خوبی خواهد داشت چرا که کار معمولی آموزش و پرورش این است که مراقب باشیم مسائل آموزشی افت نکند ولی باید متوجه باشیم که تمامی دانش آموزان نیاز به کار فرهنگی دارند.

وی افزود: کار فرهنگی باید تبیین و بررسی شود که ما چه کاری می خواهیم انجام دهیم به عنوان مثال این اتاق فکر یک موضوع مشخص را در یک مدرسه خاص مورد بررسی قرار می دهد و به انحرافات و شبهه ها پاسخ می دهد.

امیرکلالی تصریح کرد: هر کاری نیاز به سرمایه گذاری فکری دارد و بزرگترین نیاز امروز جامعه ما کارهای فرهنگی و فکری است.

۱ نظر

  1. مصطفی گفت:

    با سلام خدمت فرماندار محترم کاشمر جناب فرماندار لطفا کمی هم به فکر ما کانون های فرهنگی وهنری مساجد باشید که واقعا بهترین مکان برای اتاق فکر فرهنگی و …. میباشد خلاصه تابستان نزدیک است بیائید با همکاری هم اوقات فراغت خوبی برای نوجوانان وجوانان پائین شهر داشته باشیم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!