رییس اداره محیط زیست کاشمر: مردم از هر گونه شکار، صید غیرمجاز، تخریب لانه پرندگان و زنده‌گیری خودداری کنند

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: متخلفان عرصه شکار و صید غیرمجاز در سال گذشته، ۱۲۰ میلیون ریال به محیط زیست کاشمر خسارت  وارد کردند.

محمد توکلی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه  اکثر تخلفات صورت گرفته در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع سید مرتضی انجام شده است، افزود:۸۰ درصد این تخلفات در ۶ ماهه نخست سال ۸۹ به وقوع پیوسته است.

وی به دستگیری ۲۶ نفر متخلف شکار و صید در حوزه استحفاظی شهرستان کاشمر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: قوچ و میش وحشی، بز کوهی، آهو و پرندگان شامل سارگپه، کبک و تیهو، زاغ نوک سرخ، مینای وحشی، کبوتر وحشی و طوطی کاسکو بیشترین گونه‌های شکار یا صید شده را تشکیل می‌دهند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با اشاره به کشف هشت قبضه سلاح ساچمه‌زنی و گلوله زنی و همچنین ادوات و وسایل شکار و صید در سال گذشته اظهار داشت: جرایم زیست محیطی سال گذشته در کاشمر مجموعا ۱۲۱ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال به محیط زیست خسارت وارد  کرده است که از این میان ۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال آن وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

وی افزود: این متخلفان علاوه بر محکومیت برای پرداخت جرایم زیست محیطی، از سوی مراجع قضایی کاشمر به پرداخت ۲۵ میلیون ریال بابت جرایم کیفری محکوم شده‌اند.

توکلی با اشاره به زاد و ولد حیات وحش در فصل بهار خاطرنشان کرد: مردم باید از هر گونه شکار، صید غیرمجاز، تخریب لانه پرندگان و زنده‌گیری خودداری کنند.

وی همچنین از مردم خواست  در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی، مراتب را گزارش کرده و این اداره را در راستای حفظ و حراست از ذخایر ژنتیکی و حفاظت از محیط زیست همراهی کنند.

۱ نظر

  1. سنگان شکن گفت:

    باعث تاسف است!

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!