مدیر اداره ارشاد کاشمر: قبول داریم حمایت‌های انجام شده محدود و ناچیز بوده است

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در پاسخ به انتقاد اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان از عدم حمایت مسوولان، گفت: قبول داریم حمایت‌های انجام شده محدود و ناچیز بوده است.

 

جواد روشندل در جمع هنرمندان با بیان اینکه در حال حاضر حمایت‌های انجام شده در حوزه فرهنگ به صورت محدود و ناچیز بوده است، گفت: مسوولان از جمله نماینده عالی دولت در شهرستان باید شرایطی را برای ایجاد بستر مشارکت و همکاری ادارات مختلف در زمینه تحقق رویدادهای فرهنگی فراهم آورند.

 

وی با مطلوب ارزیابی کردن فضای فرهنگی حاکم در شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مرکز و موسسه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در شهرستان فعالیت می‌کنند.

 

در ادامه سهیل سادات ترشیزی، مسوول انجمن خوشنویسان کاشمر نیز خواستار توجه ویژه به بحث مناسب‌سازی و آماده‌سازی فضای داخلی و بیرونی تنها نگارخانه این شهر شد.

 

معبودی، مسوول انجمن شعر و ادب شهرستان نیز با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های انجام شده این انجمن در زمینه برگزاری جشنواره‌های شعر و نیز سایر نشست‌های ادبی در کاشمر خواستار توجه و حمایت ادارات مختلف به ویژه ادارات مرتبط در این زمینه شد.

 

محمد ناصری، هنرمند کاشمری نیز به نمایندگی از انجمن هنرهای نمایشی شهرستان مشکلات مالی و نبود بودجه کافی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را مهم‌ترین معضل این حوزه در شهرستان عنوان کرد.

 

وی گفت: شهرستان کاشمر با دارا بودن گروه‌های مختلف هنری در زمینه‌های تئاتر، موسیقی و تعزیه در استان و حتی کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است اما شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر به عنوان نخستین نهاد حمایت کننده از فرهنگ و هنر شهرستان به این حوزه توجهی ندارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!