نماینده مردم: هنوز اقدامی برای خرید زعفران از کشاورزان کاشمری صورت نگرفته است

محمدرضا خباز، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به سوء استفاده دلالان برای خریداری محصولات کشاورزان افزود:با وجود مکاتبه‌هایی که با هیئت دولت در زمینه فروش محصولات زعفران و کشمش در حوزه انتخابیه من انجام شده است، باید اعلام کنم متأسفانه هنوز هیج اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی درباره خریداری نکردن محصولات زعفران و کشمش از سوی دولت عنوان کرد: محصول کشمش به علت این که ۹ ماه از تولید آن سپری شده، در حال خراب شدن است و کشاورزان مجبورند محصولات شان را با قیمت ناچیزی به دلالان بفروشند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد:اگر دولت این محصولات را خریداری کند بازرگانان و تجار مجبور می‌شوند این محصول را بالاتر از قیمت دولت خریداری کنند.

خباز تاکید کرد: دولت با اختصاص وام‌های بلاعوض و فراهم کردن تسهیلات ارزانقیمت برای تعاونی‌ها و با واگذاری مسئولیت فروش محصولات زعفران و کشمش و دیگر محصولات  کشاورزی به بخش تعاونی می‌تواند به راحتی مشکلات فروش محصولات را برطرف کند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!