همایش مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی بسیج در کاشمر برگزار شد

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه مشهد در این همایش در سخنانی با بیان اینکه ارزش کار معلم به هدایت و تربیت نفوس می باشد به شخصیت استاد مطهری اشاره کرد و گفت: شهید مطهری شخصیتی بود که امام خمینی(ره) او را در فنون مختلف اسلام کم نظیر و بی نظیر معرفی کردند.

وی سپس به عوامل موفقیت شخصیت شهید مطهری پرداخت و اظهار داشت: بدون شک یکی از عوامل موفقیت شهید مطهری خانواده او و بستر پاکی است که وی در آن رشد پیدا کرد و همچنین یکی دیگر از عوامل موفقیت وی اساتید برجسته او همچون امام خمینی(ره) ، علامه طباطبایی ، آیت الله بروجردی و میرزا علی آقای شیرازی بودند.

عابدی به موقعیت شناسی مطهری اشاره کرد و ادامه داد: شهید مطهری زمانی کتاب مسأله حجاب را نوشت که وزیر آموزش و پرورش کشور شیعه ایران یک زن بهایی بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم توجه بیش از پیش به موضوع امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: باید برای مقابله با انحرافات اخلاقی همه امر به معروف و نهی از منکر کنیم و در این مسیر به ویژه برای بانوان لازم است دو کتاب مسأله حجاب و نظام حقوق زن در اسلام از کتاب های شهید مطهری را مطالعه کنند تا در امر به معروف و نهی از منکر خویش عالمانه سخن بگویند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!