کاشمر پیشرو در طرح مسکن مهر

معاون امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با مطلوب ارزیابی کردن اجرای طرح مسکن مهر در کاشمر گفت: کاشمر از شهرستان‌های موفق و پیشرو در زمینه طرح مسکن مهر است.

سعید حسین‌پور در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی کاشمر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه از گذشته مسکن کاشمر از وضعیت خوبی برخوردار بوده است، بیان داشت: خوشبختانه شرکت تعاونی کارمندان دولت با جذب کارکنان دولت فاقد مسکن در شهرستان اقدامات و فعالیت‌های خوبی در زمینه آماده‌سازی و نیز بستری مناسب برای ساخت مسکن مهر فراهم کرده است.
وی با ابراز خرسندی از اینکه در حال حاضر قریب به ۴ هزار واحد مسکن مهر در کاشمر در حال انجام است، اظهار داشت: با توجه به اینکه ظرفیت زمین‌های مسکن و شهرسازی در کاشمر بالاست، به هر میزان که متقاضی مسکن مهر در این شهرستان وجود داشته باشد آمادگی لازم برای تحویل زمین برای ساخت مسکن مهر وجود دارد.
حسین‌پور با اشاره به فرصت خوب فراهم شده برای شهروندان کاشمری افزود: به همه کسانی که متقاضی و واجد شرایط مسکن مهر در این شهر هستند، توصیه می‌کنیم با مراجعه به نمایندگی مسکن و شهرسازی و اداره تعاون شهرستان مسائل قانونی برای عضویت در این تعاونی‌ها را تنطیم تا بتوانند از شرایط موجب استفاده مطلوب را ببرند. وی با بیان اینکه بحث افزایش سطح تسهیلات و نیز کاهش سود تسهیلات مسکن برای نخستین بار در نخستین سفر هیئت دولت در دور سوم سفرهای استانی از سوی استان خراسان رضوی پیشنهاد و در هیئت دولت تصویب شده و هم‌اکنون اجرایی شده است، یادآور شد: بر اساس مصوبه هیئت دولت علاوه بر افزایش میزان وام مسکن از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان برای واحدهایی که به روش سنتی ساخته و ۲۵ میلیون تومان برای واحدهایی که با استفاده از فناوری‌های نوین ساخت احداث می‌شوند، سود تسهیلات این بخش نیز کاهش پیدا کرد، به طوری که دولت هشت درصد و فرد عضو چهار درصد پرداخت می‌کند.
معاون استاندار با بیان اینکه پروژه مسکن مهر کاشمر چه از لحاظ تعداد اعضا و چه از لحاظ میزان پیشرفت فیزیکی جزو ردیف‌های بالای جدول استان است، سهمیه استان خراسان رضوی را از طرح مسکن مهر ۶۵ هزار نفر اعلام کرد. وی افزود: در تمام شهرهایی که متقاضی مسکن مهر وجود داشته تعاونی‌های مربوط به آن فعال شده است.
حسین‌پور با بیان اینکه ملاک شناسایی اعضای تعاونی‌های مسکن مهر علاوه بر شرایط اعلام شده واریز مبلغ یک میلیون تومان است، خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه دولت بخش عده‌ای از هزینه‌ها را در قالب بخشودگی و یا وام تامین کرده و با حذف قیمت زمین، میزان مبلغ وام را افزایش داده و نیز سود بانکی را برای این واحدهای مسکونی به چهار درصد کاهش داده و فرصتی برای خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد ایجاد کرده باید تمام کسانی که قصد ورود به این تعاونی‌های مسکن مهر را دارند، با واریز مبلغ یک میلیون تومان حداقل‌ها را رعایت کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!