امام جمعه کاشمر: خط امام(ره) تبعیت از ولایت فقیه است

امام جمعه کاشمر به مناسبت فرا رسیدن بیست و دومین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) ضمن عرض تسلیت به این مناسبت، امام(ره) را احیاگر اسلام و عزت بخش مسلمانان نامید و گفت: امام راحل(ره) از جمله شخصیت های استثنایی تاریخ شیعه هستند که در ابعاد مختلف به مراحل بسیار بالا و به اوج رسیده بودند. حجت الاسلام سیدقاسم یعقوبی افزود: ایشان در فقاهت، فلسفه، علوم عقلی، عرفان، علوم قلبی و اشراقی، اخلاق، تربیت و تزکیه نفس و نیز در علوم سیاسی و شناخت مسائل سیاسی معاصر وهمچنین در شناخت حوادث زمان و تغییر و تحولاتی که در جامعه و در جهان رخ می دهد، در مرتبه ای والا قرار داشتند.

امام(ره) با صبر و حوصله، قاطعیت و برخورد محکم با مسائل برخورد می کردند و به همین دلیل تصویری که از امام در اذهان باقی مانده و می ماند یک شخصیت مهربان اما بت شکن است.

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: خط امام(ره) شاخصه دارد و مهم ترین شاخصه خط امام(ره) تبعیت از ولایت فقیه است، شاخصه های دیگر خط امام(ره) مبارزه با استکبار، تلاش برای ایجاد وحدت بین مسلمانان، حمایت از مستضعفان و محرومان ونفی اسلام آمریکایی، تحجر و خرافه گرایی است که البته قوام و حیات همه این شاخص ها به استمرار ولایت فقیه بستگی دارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!