خباز: برخی رقابت‌های داخلی درحوزه تولیدات، موجب سوءاستفاده رقبا می‌شود

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: رقابت های ناسالم داخلی در حوزه زعفران، باعث سوء استفاده کردن رقبای خارجی و موفق شدن آنها در بازار زعفران می شود .

محمد رضا خباز در دومین نشست هیات امنای شورای ملی زعفران ایران، در بیرجند با بیان اینکه عزم جدی برای پیگیری مصوبات وجود ندارد، گفت: وظایف دستگاه‌ها در شورای ملی زعفران، باید به صورت جداگانه مشخص شود و اجرای این وظایف با هماهنگی صورت گیرد .

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، توجه به صادرات و تولید این محصول را ضروری دانست.

وی با تاکید به این نکته که باید روی بازار هدف کشورها تلاش بیشتری شود، اذعان کرد: نادیده گرفتن چالش های زعفران از سوی مسوولان مرتبط، خود یک چالش بزرگ است.

خباز با اشاره به اهمیت افزایش مصرف داخلی زعفران، بیان کرد: شش نماینده مجلس عضو شورای ملی زعفران هستند که می توانند با پیگیری و انجام تلاش های لازم در پیشبرد اهداف شورا تاثیر گذار باشند.

نماینده مردم کاشمر با بیان اینکه توجیهی برای اجرا نشدن برنامه ها و وظایف دستگاه ها وجود ندارد، گفت: مسوولین باید تلاش بیشتری برای بهتر شدن وضعیت زعفران کنند چراکه وضعیت کنونی این محصول نسبت به قبل از تشکیل شورا نامطوب تر است.

وی خاطر نشان کرد: استقلال، وضعیت نابسامان تولید، صادرات، بازار زعفران باید در شورای زعفران بررسی و برای مشکلات راهکار ارائه شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!