رادان: حادثه کاشمر مال دو ماه قبل بود

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه حادثه کاشمر در دو ماه گذشته اتفاق افتاده بود و عوامل آن نیز دستگیر شده‌اند، گفت: رسانه‌ای شدن این‌گونه حوادث بعد از گذشت زمان طولانی، جای سوال دارد.

به گزارش ایرنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه دیدار مسوولان ناجا با مردم (۱۹۷) اظهار داشت: برخی در نظر دارند ذهن مردم را مشوش کنند و شاید براین اساس، به دنبال معطوف کردن ذهن ما و رسانه‌ها به سمت و سوق خاصی هستند.
وی با بیان اینکه تعجب می‌کنم بعضی وقت‌ها موج‌هایی ایجاد می‌شود که ناآرامی‌هایی را در پی دارد، افزود: موضوع کاشمر مربوط به دو ماه گذشته بوده و عوامل دخیل در آن نیز همگی دستگیر و توسط مراجع قضایی به سزای اعمال خود رسیده‌اند؛ حال سووال اینجاست که پس از گذشت دو ماه، دلیل مطرح شدن این موضوعات چیست؟
رادان در ادامه با طرح این سووال که آیا دستگاه قضایی یا نیروی انتظامی چشم خود را بر این واقعیت‌ها بسته‌اند، تصریح کرد: سابقه برخورد دستگاه قضایی و همچنین نیروی انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس نشان‌دهنده عزم این دستگاه‌ها برای برخورد شدید با این‌گونه جرایم است که می‌تواند از صدمات آتی جلوگیری کند و طرح این‌گونه مطالب با توجه به این عملکردها جای سووال دارد.
وی برخورد با اراذل و اوباش را نمونه‌ای از شدت برخورد با این‌گونه موارد اعلام کرد و گفت: لازم است با هر جرمی به فراخور نوع و شدت آن برخورد صورت گیرد که در همین ارتباط برخورد بسیار شدیدی با اراذل و اوباشی که در گذشته دستگیر شدند، داشتیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه قرار نیست به اراذل و اوباش در بازداشتگاه‌ها خوش بگذرد، افزود: اگرچه به این جرایم به سرعت رسیدگی می‌شود اما رسانه‌ای شدن آنها در تسریع رسیدگی به این دو جرم تاثیر داشته است.
رادان با اشاره به حادثه خمینی‌شهر اظهار داشت: در آن حادثه، کار تخصصی پلیس دستگیری افراد مرتبط با این حادثه بود که با شدت و دقت انجام شد و از آن جمله می‌توان به دستگیری سه نفر از این افراد در ایرانشهر و زاهدان اشاره کرد. جانشین فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: همچنین برای دستگیری و سرعت عمل بخشیدن به اقدامات ناجا لازم بود احکام قضایی مرتبط نیز صادر شود که با توجه به هماهنگی و همکاری مطلوب دستگاه قضایی، این اقدام صورت گرفت.
وی در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه گفته می‌شود یکی از عوامل شرکت‌کننده در حادثه خمینی‌شهر به جرم قاچاق مواد مخدر، سابقه کیفری دارد، خاطرنشان کرد: نکته مهم برای فرماندهان ناجا در مورد حادثه خمینی‌شهر، دستگیری این افراد بود؛ حال اینکه فردی از این عده دارای پرونده دیگری نیز باشد، در زمان رسیدگی، مد نظر مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.
رادان در تشریح این حادثه گفت: لازم است چند نکته را از هم جدا کنیم؛ اینکه عمل مجرمانه‌ای اتفاق افتاده است، به هیچ وجه قابل توجیه نیست اما اگر بخواهیم به ریشه‌ها و علت‌های وقوع این جرم بپردازیم، عدم رعایت موازین شرعی بی‌اثر نیست.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: تجری یافتن مزاحمت به نوامیس از بدپوششی آغاز می‌شود.
رادان تصریح کرد: البته وقوع این‌گونه حوادث به اندازه خود عمل مجرمانه به‌شمار می‌آید و قابل توجیه نیست اما این نکته را نیز باید در نظر بگیریم که در بسیاری از پارتی‌ها تا چه حد تعرض داخلی صورت می‌گیرد و به واسطه اینکه افرادی در این پارتی‌ها شرکت می‌کنند و شئونات را نیز در حد ابتدایی رعایت نمی‌کنند، در میزان وقوع تاثیر دارد.
وی ساخت برنامه‌هایی از قبیل ‘شوک’ و ‘تب’ را که پیش‌تر از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده بود، در آگاه‌سازی مردم موثر اعلام کرد و گفت: لازم است رسانه‌ها مواردی از این قبیل را مورد توجه قرار دهند تا نسبت به وقوع این‌گونه حوادث پیشگیری های لازم انجام شود.

۵ نظر

 1. حاجی گفت:

  سوال این است اگر زن هم توسط همین عده مورد تجاوز قرار گرفته بود همین قدر تعجب می کرد.

 2. سلام جناب آقای رادان
  نکنه امام جمعه کاشمر هم مثل امام جمعه کاشان دروغگو و جزئی از الماسهای نفوذی موساد هستند!!!!!!!!!!!!!!!
  آقای رادان حربه خوبی برای بستن دهان عدالتخواهان و برخورد با آنان پیدا کرده اید!!!!!!!!!!!!!!!!!! تشویش ذهن مردم!!!!!!!!!!!!
  طلبه سیرجانی رو با همین حربه دارید محکوم میکنید امام جمعه کاشمر رو هم وخیلی از افراد دیگه که خودم هم در آینده ای نچندان دور به این بلات گرفتار خواهم شد!!!!!!!!!!ولی بترسید از روز حساب که دیگر این حقه ها کاربردی ندارد
  راست آقای رادان سوالی دارم اگر به زن خود شما تجاوز میشد واینقدر در برخورد با متجاوزان مسامحه میکردن باز هم خیلی خونسرد میگفتید ((برخی در نظر دارند ذهن مردم را مشوش کنند،رسانه‌ای شدن این‌گونه حوادث بعد از گذشت زمان طولانی، جای سووال دارد) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دادستان کاشمر چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه به زن و دخترش تجاوز میکردن و میبردن یه جای دیگه راهشو میگرفت و میرفت و میگفت هر موقع زن ودخترمو برگردوندند و اگه دلشون خواست و از متجاوزان نترسیدن و اومدن شکایت کردن اون موقع یه کاری میکنیم!!!!!!!!!!!

 3. علوي گفت:

  حداقل یه کوچولو تحقیق کن چی چی دستگیر شدن و به مجازات رسیدن یعنی همون ۱ ماه زندان کافی بوده پس بقیشون چی اعدام هم بی اعدام خوبه والا اگه سر ناموس خودتون این بلا پیش بیاد هم همینطوری صحبت می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. علیزاده گفت:

  ایا اگر واقعا با چنین جرائم بزرگ به شدت و به موقع و طبق موازین الهی برخورد می شد حالا چنین اتفاق های می افتاد
  واقعا مسئولین ما بی خبرند که در روستا و شهرها چقدر بد حجابی و ابتذال زیاد شده و با حرف زدن نمی شود برخورد کرد
  اصلا طرز کار نیروی انتظامی که منتظر است جرم انجام گیرد سپس مردم به ۱۱۰ زنگ بزنند اشتباه است پس پیشگیری از جرم چی شد
  چاره در برخورد شدید با تولید و مصرف کنندگان مشروبات الکلی و مواد مخدر و مبارزه با بد حجاب های جامعه و …. می باشد
  و این را بدانید که فقط نیروی مردمی بسیج می تواند با کمک مردم جلوی این فساد را بگیرد چون در هر جائی از شهر و روستا بسیجی داریم با اطلاعات کافی از محل و افراد آن محل اما اگر بگذارند این بسیجیان کار کنندکه نمی گزارنند!!؟

 5. من گفت:

  جهت پیشگیری جرم اگه شما یه چاقو جهت میوه در دست داشته باشید و آنرا بالا ببرید در حکم استفاده از سلاح می باشد . اینهم جهت جلوگیری از وقوع جرم دیگه چی میخواین

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!