آرامگاه امامزاده سیدمرتضی در کاشمر غبارروبی شد

ضریح آرامگاه امامزاده سیدمرتضی در شهرستان کاشمر، ۲۹ تیرماه طی مراسمی در فضایی معنوی غبار‌روبی و عطر‌افشانی شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی، این مراسم معنوی که با حضور جمعی از مسئولان و گروهی از مردم و زائران برگزار شد، پس از جمع‌آوری نذورات، ضریح امامزده سید مرتضی در فضایی که با مدیحه‌سرایی مداحان همراه بود، با گلاب ناب شستشو داده شد.

در ادامه مراسم، سنگ مرقد مطهر برای لحظاتی مقابل چشمان بارانی حاضران گشوده شد، در این لحظات روحانی که صحنه‌هایی وصف‌ناپذیر از شور و حال ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) و نجواهای عارفانه آنان را به همراه داشت، سنگ مضجع منور نیز غبارروبی و عطرافشانی شد.

سپس در فضایی آکنده از عطر صلوات خاصه و زیارت وارده که توسط مداحان خاندان عترت(ع) قرائت می‌شد، تمامی قسمت‌های داخلی مرقد مطهر نظیر کف، سقف و دیواره‌ها غبارروبی و با گلاب ناب شست‌وشو داده شد.

امامزاده سید مرتضی از پسران امام هفتم و برادر امام رضا(ص) است که مدفن این بزرگوار در شمال شهر و در فاصله پنج کیلومتری این شهر واقع شده و همه روزه پذیرای خیل عظیمی از زائران و مجاوران است.

۳ نظر

  1. یک کاشمری گفت:

    سلام:
    ما که حرفی نداریم . ولی وقتی خبری از سید مرتضی درج میشود و اعلام می نمائید که غبارروبی گردید ه حداقل تصویری از خود سید مرتضی بگذارید نه اینکه تصویر آرامگاه شهید مدرس .

  2. تشکر بخاطر توجهتان

  3. bita گفت:

    چرا انقد عکسای ناجوری میذارید یه نمای کلی نشون یدید خیلی بهتره

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها