رئیس پلیس کاشمر: متهمان، به قربانی حادثه روستای قوژد تجاوز کرده بودند

سرهنگ شیخی نژاد به نشریه آوای کاشمر گفته در حادثه روستای قوژد توسط متهمان به قربانی تجاوز شده است

امیدسلیمی بنی: “آوای کاشمر”، نشریه ای که در کاشمر منتشر می شود، در گفتگویی اختصاصی با رئیس پلیس این شهرستان، ابعاد جدیدی از فاجعه تجاوز گروهی در روستای قوژد را فاش کرد.

به نوشته آوای کاشمر، سرهنگ محمود شیخی نژاد می گوید: “جوانانی که در تعقیب قربانی بودند پس از فرار فردی که از ابتدا با این زن بوده، به قربانی، تجاوز می کنند.”

این در حالی است که سید حسن شریعتی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در گفتگو با خبرآنلاین اعلام کرده بود هنوز هیچ سندی در پرونده وجود ندارد که اتهام تجاوز به عنف را ثابت کند، هر چند امروز اعلام شد یکی از ۱۱ متهمی که در بازداشت است، به تجاوز اعتراف کرده.

با این وجود رئیس پلیس کاشمر در تشریح جنایت روستای قوژد می گوید: “ساعت ۸ شب مورخه سوم اردیبهشت ماه سال جاری، زن جوانی به همراه فردی به یکی از گندم‌زارهای اطراف روستای قوژد می‌روند .”

سرهنگ محمود شیخی‌نژاد با بیان این‌که این دو نفر قبل از ورود به این مکان جهت تهیه و خرید تنقلات از یکی از مغازه‌های روستا اقدام می‌کنند که در همین حین دو جوان متوجه حضور آن‌ها شده و اقدام به تعقیب‌شان می‌کنند و ماجرای حضور آن‌ها را در گندم‌زار  به سایر دوستان خود اطلاع می‌دهند .

وی گفت: پس از آمدن جوانان ، فردی که از ابتدا با زن بوده از محل فرار کرده و سایر افراد زن را مورد تجاوز قرار می‌دهند.

وی با اعلام این‌که زن همان شب و در ساعت ۳۰ : ۱۲ دقیقه بامداد جهت مداوا به بیمارستان مراجعه می‌کند، افزود : کارکنان بیمارستان پس از مشاهده وضعیت وی ،مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع داده که بلافاصله گشت کلانتری در محل حاضر و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل می‌گردد .

وی با بیان این‌که ، این زن در بازجویی‌های اولیه از طرح شکایت خودداری می‌کند و دادستان شهرستان اعلام می‌کنند با توجه به این‌که ایشان از کسی شکایت ندارد ، نمی‌توانیم به پرونده رسیدگی کنیم ، گفت : همان شب یکی از ضابطین قضایی دو نفر را به همراه همان خانم تحویل کلانتری داده مبنی بر این‌که این افراد شاهد ماجرا بوده و خانم هم شاکی می‌باشد .

وی افزود : به دلیل عدم فعالیت دادگاه کیفری رسیدگی به جرائم منافی عفت در شهرستان و در پی شکایت این زن، پرونده به مشهد ارسال و پس از صدور حکم از سوی شعبه پنجم دادگاه کیفری استان حکم توسط خود خانم گرفته شده و با ارائه آن به پلیس اطلاعات امنیت اجتماعی شهرستان، بلافاصله هفت اکیپ از نیروهای انتظامی وارد عمل شده و به روستای قوژد عزیمت می‌کنند که در این

رابطه تمامی ۱۴ نفر متهمان پرونده دستگیر و پس از بازجویی‌های مقدماتی ، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تحویل مقامات قضایی می‌شود.

وی افزود : با هماهنگی که با نیروهای قضایی استان بعمل آمد، روز بعد تمامی ۱۴ متهم به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تحویل داده شدند.فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت : ۳ تن از متهمان در روز اول با قرار وثیقه آزاد و در حال حاضر بقیه در بازداشت به سر می‌برند .

وی در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر این‌که نیروی انتظامی و قوه قضائیه در این خصوص کوتاهی‌هایی داشته‌اند، گفت : نیروی انتظامی نه تنها در این خصوص هیچ‌گونه کوتاهی نکرده ، بلکه بلافاصله وارد عمل شده است . سرهنگ شیخی‌نژاد تصریح کرد : نیروی انتظامی در این‌گونه مسائل حق ورود به پرونده را ندارد بلکه فقط بایستی یک صورتجلسه تنظیم و تحویل مقامات قضایی دهد ، سپس مسئولیت با قوه قضائیه است.

وی در خصوص مطالبی که بعضی از خبرگزاری‌ها و اخبار و مصاحبه‌هایی که از این زن منتشر کرده‌اند، اظهار داشت : بر اساس صحبت‌هایی که با این خانم صورت گرفته ، تاکنون هیچ خبرگزاری با وی مصاحبه‌ای را انجام نداده و تمامی اخبار انتشاریافته کذب و تخیّلات ذهن آنان می‌باشد .

وی با اعلام این‌که علی‌رغم اظهارات اولیه زن در خصوص سرقت اموال و مدارکش  توسط این ۱۴ نفر، گفت : هیچ‌گونه سرقتی صورت نگرفته بلکه تمام مدارکی که ادعا داشته به سرقت رفته توسط فرمانده پایگاه روستای قوژد به کلانتری تحویل داده شده است.

در خطبه های نماز دیروزنیز، حجت الاسلام یعقوبی از عملکرد پلیس در برابر این حادثه تقدیر کرد و از قوه قضائیه خواست با جدیت و سریع به اتهامات افراد متهم در این پرونده رسیدگی کند. گفته می شود قربانی این حادثه، از اعلام شکایت خود صرف نظر کرده است ولی مدعی العموم، متعقد است این حادثه، امنیت کلی جامعه را به خطر انداخته و افراد مقصر، باید مجازات شوند.

۱ نظر

  1. م.ه گفت:

    سلام به همشهری های عزیزم:خلاصه میکنم:
    دراین فقره نیروی انتظامی وظیفه شودرست انجام نداد-قبح -عفت
    وامنیت جامعه برهم خورد.مواظب ناموس خود باشیدخطرهرلحظه درکمین است.
    متشکرم

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!