رییس دادگستری خراسان رضوی: دلیلی مبنی بر وقوع زنا و تجاوز در حادثه کاشمر وجود ندارد

رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به حادثه اخیر کاشمر گفت: هنوز دلایلی مبنی بر وقوع زنا و تجاوز در این حادثه به دست نیامده است ولی آن را رد نمی کنیم و این موضوع در دست بررسی است.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن شریعتی دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: متاسفانه آنچه در رسانه ها منتشر شد، دقیق و سنجیده نبود و بعضی مطالب رسانه ها که از قول بعضی افراد عنوان شد، با واقعیت منطبق نبود.
وی تاکید کرد: این اتفاق به هیچ وجه سازمان دهی شده نبوده و کاملا اتفاقی رخ داده است. در این جریان یک نفر به خاطر حساسیت موضوع را به بیش از آنچه واقعیت داشته به رسانه ها منعکس و آن را با امام جمعه شهرستان نیز مطرح کرده است و ایشان هم قبل از اینکه ارزیابی کند و از مقام قضایی در مورد آن سوال کند، موضوع را در نماز جمعه با جملات اشتباهی مانند حادثه سازمان دهی شده بیان کرده است که باعث التهاب در جامعه شده و بعضی با سو» نیت و بعضی دیگر بدون سو» نیت به آن دامن زده اند.
رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی تاکید کرد: اگر کسی گزارشی را شنیده و یا مسوولی می خواهد موضوعی را اعلام کند حتما از مقام قضایی سوال کند تا مانند آنچه در کاشمر رخ داد، به وجود نیاید.
وی با بیان اینکه پرونده حادثه کاشمر در دادگاه کیفری استان در دست بررسی است، افزود: گزارش های مشروحی در این رابطه دریافت کرده ایم و تا این لحظه دلایل کافی مبنی بر وقوع تجاوز به دست نیامده است.
حجت الاسلام والمسلمین شریعتی ادامه داد: از روز ۵ اردیبهشت که این موضوع به مقام قضایی ارجاع گردید، بر سرعت و دقت رسیدگی تاکید شده است و امیدوارم به زودی شاهد پایان رسیدگی آن باشیم که بعد از قطعیت اطلاع رسانی خواهد شد.
وی تاکید کرد: قوه قضاییه حمایت لازم و کامل را از رسیدگی دقیق و سریع به جرایم مهم و به ویژه خشونت در دستور کار دارد و مطمئن باشید به هر نتیجه ای که برسیم با قاطعیت و بدون هیچ اغماضی رای صادر خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در حادثه کاشمر ۱۳ نفر دستگیر شده اند، خاطرنشان کرد: دو نفر از این افراد آزاد شده اند ضمن اینکه افراد دیگری نیز که توسط آن ۱۱ نفر، از آن ها نام برده شده است، تحت تعقیب هستند.
رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی ادامه داد: زن قربانی در این حادثه با دست خط خود شرحی نوشته و بعضی مطالب موجود در شکوائیه منتشر شده در بعضی رسانه ها را تکذیب و اعلام کرده که کس دیگری آن متن را نوشته و از من امضا گرفته است. وی تصریح کرد: متاسفانه گاهی اوقات عده ای به نام انجام وظیفه دینی دانسته و ندانسته کار خلاف شرع انجام داده و جامعه را ملتهب می کنند که نمونه آن همین سازمان دهی عنوان شدن حادثه کاشمر است.

۲ نظر

  1. Unknown گفت:

    پس یعنی تمام حرف هایی که زن مورد تجاوز در در گفتگویی در “جزئیات تجاوز گروهی به یک زن در کاشمر / ۱۳ متهم جنایت بازداشت شدند” اخبار این سایت نوشته شده و زن مورد تجاوز با صراحت اعلام کرده که “آنها مرا به یک گندمزار بردند و جلوی چشم همدیگر به من تجاوز کردند. یکی از آنها با دوستان دیگرشان تماس گرفت و آنها هم آمدند و به من تجاوز کردند” تکذیب شده ؟

  2. صدوقي گفت:

    نه تکذیب نشده ایشون فکر کردن که نه بابا این کارا ؟ تو کاشمر ؟ تو جامعه اسلامی ؟ عمراااااااااا
    زنه خواب دیده

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!