مدیر جهاد کشاورزی کاشمر:وضعیت خشکسالی در منطقه بسیار حاد است

قانون هزینه ۲۵ درصد تسهیلات بانک‎ها در بخش کشاورزی هنوز محقق نشده است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از حاد بودن وضعیت خشکسالی در منطقه خبر داد.

مهندس محمد صوابی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان این که در چند سال اخیر که خشکسالی بر منطقه کاشمر حادث شده، منجر به بروز خسارت ۱۷۹ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی شهرستان شده است، ابراز داشت : امسال نیز وضعیت خشکسالی در منطقه بسیار حاد است به طوری که میزان کل بارندگی از ابتدای سال زراعی تا کنون ۱۱۵ میلی متر گزارش شده که نسبت به میانگین ۳۰ ساله حدود ۴۰ درصد و نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته است.

صوابی با بیان این که کاشمر از لحاظ خشکسالی و کمبود بارندگی در بین شهرستان های استان در جایگاه ششم قرار دارد، تصریح کرد: خوشبختانه دولت اعتبارات خوبی برای اجرای آبیاری تحت فشار با شرایط استثنایی در نظر گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۲۵ درصد تسهیلات و اعتبارات بانک ها در بخش کشاورزی هزینه شود اما متاسفانه این میزان تحقق نمی یابد، یادآور شد : آمادگی داریم تفاهم نامه ای با بانک ها به امضا برسانیم و جهاد کشاورزی در بحث شناسایی متقاضی ، صدور پروانه و نظارت بر اجرای طرح فعالیت کند و بانک ها نیز تسهیلات مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!