امام جمعه کاشمر: تا مقام امامت در جامعه شناخته نشود، ظهور اتفاق نمی‌افتد

امام جمعه کاشمر گفت : متأسفانه به دلیل این‌که هرگاه صحبت از امامت می‌شود فکر می‌کنند همان خلافت و سلطنت است هنوز جامعه بشری ، مسلمانان و شیعیان نتوانسته‌اند درک درستی از مقام امامت داشته باشند.

حجت‌الاسلام سیدقاسم یعقوبی در مراسم شهادت امیرالمؤمنین(ع)  با بیان این‌که مظلومیت امیرالمؤمنین رسالت سنگینی است که بر دوش ماست، افزود: براساس اعتقادات و مدارک موجود از نظر تاریخی و علمی امیرالمؤمنان علی(ع) امام جامعه اسلامی بعد از رسول‌ا… است .

وی با اشاره به مظلومیت امیرالمؤمنین در طول تاریخ گفت : مظلومیتی که برای ایشان و ائمه در طول تاریخ معنا می‌کنیم به معنای ضعیف بودن نیست بلکه به این معناست که قدرت لازم را دارد و می‌تواند از حقش دفاع کند اما به خاطر ادب و احترام به قوانین الهی و بعضی مصالح اقدامی نمی‌کنند .

وی با اعلام این‌که مظلومیت امیرالمؤمنین(ع) از مظلومیت امام حسین(ع) بالاتر است، افزود : امیرالمؤمنین در اوج قدرت و با توانایی که داشت نتوانست کاری کند این مظلومیت آن‌قدر بالاست که در طول تاریخ برای ائمه هم وجود داشته است .

وی افزود : اگر بشر و انسان‌ها بدانند مقام ولایت حقیقت مقام قرآنی است که نمی‌شود از هم جدا کرد قطعاً به درک صحیح از مقام ولایت خواهند رسید .

وی با اشاره به این‌که امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب در طول تاریخ و انقلاب که استمرار حرکت ائمه است هیچ‌گاه از رو در روشدن با دشمنان نترسیدند، تصریح کرد : این‌که دوستان ، طرفداران و مؤمنان نتوانند مقام ولایت را درک کنند و این جایگاه مهم  را بشناسند و در فراز و نشیب‌ها گرفتار شک و تردید شوند چیزی است که همه از آن می‌ترسند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اعلام این‌که تا مقام امامت در میان جامعه شناخته نشود ظهور اتفاق نمی‌افتد، اظهار داشت: قرار نیست امام زمان(عج) با زور، شمشیر و خون ظهور کند بلکه امام زمان، رحمان و رحیم است و شمشیر ایشان برای عده‌ای از مخالفان است .

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!