امام جمعه کاشمر: امروز همه نگاه‎ها به حوزه‎های علمیه است

امام جمعه کاشمر گفت: امروز همه نگاه ها به حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی امروز در مراسم معرفی مدیر حوزه علمیه حاج شیخ العلما کاشمر، حوزه علمیه کاشمر را یکی از حوزه های کم نظیر در سطح استان توصیف نمود و افزود: در شهرستان کاشمر ۴حوزه علمیه برادران و ۲ حوزه علمیه خواهران وجود دارد که این نشانگر توجه و اهتمام مومنین این شهر به شعائر دینی واسلامی است .

وی با بیان این که حوزه های علمیه ، پرچمدار تولید علم در شرایط دشوار هستند، گفت : یکی از ویژگی های برجسته حوزه علمیه این است که استاد و یا روحانی با جایگاه بالاتری هر آنچه را فرا می
گیرد آموخته های خود را در اختیار نفر بعد از خود و شاگردانش به شکل مستمر منتقل می کند در حالیکه در دانشگاه ها این چنین نیست .

وی با اشاره به این که حوزه های علمیه باید با مطالعات و شناخت از مواضع دشمن و بیگانه نسبت به دین، به حفظ و نگهداری از مرزهای دینی بپردازند، افزود : بسیاری از افرادی که در علوم متعارف حوزه و یا سایر دانش‌ها، برجسته شده اند، از کانون و مرکز علم ائمه(ع) بهره برده اند.

وی در ادامه حوزه‌های علمیه را اساس گسترش فرهنگ دینی در جامعه اسلامی‌ دانست و افزود : با پیروزی انقلاب اسلامی،اسلام دوباره زنده شد و حوزه های علمیه گسترش یافت .

در پایان مراسم حجت الاسلام و المسلمین نیک بین به عنوان مدیر حوزه علمیه حاج شیخ العلما کاشمر معرفی شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!