بخشدار مرکزی کاشمر: دستگاه‌های متولی مانع ساخت و سازهای بی‌رویه مسیر کوهسرخ شوند

اگرچه طی سال‌های اخیر شاهد هستیم که در مسیر جاده کوه‌سرخ ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای انجام می گیرد و تفرج‌گاه‌ها یکی پس از دیگری سر بر می‌آورند اما با در اختیار گرفتن این اماکن توسط اشخاص، متاسفانه برای استفاده عموم شرط و شروطی قائل می شوند.

بخشدار مرکزی کاشمر با انتقاد از ساخت و سازهای بی‌رویه در حریم رودخانه در مسیر جاده کوه‌سرخ گفت: این منطقه ییلاقی باید برای استفاده عموم باشد ، حال آن‌که عده‌ای با ساخت و ساز در گوشه و کنار این مسیر ، جهت انجام کارهای شخصی خود ، طبیعت را از بین می‌برند .

بخشدار مرکزی کاشمر با اشاره به این‌که اراضی موجود در این مسیر محدوده و حریم شهر است، گفت: دستگاه‌های متولی باید هرچه سریع‌تر با اقدامات قانونی خود مانع ساخت و سازهای بی‌رویه در این مسیر شوند .

دهباشی گفت: با توجه به این‌که عده‌ای اقدام به دخل و تصرف در این اراضی نموده‌اند ، در آینده مشکلات اجتماعی ، امنیتی و سیاسی آن گریبان‌گیر مسوولان خواهد شد لذا باید منابع طبیعی ، مسکن و شهرسازی و اداره اوقاف با همکاری با دادگستری جلوی این تخلفات را بگیرند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به امامزاده سیدمرتضی(ع) به عنوان قطب مهم گردشگری مذهبی در منطقه، گفت : چنان‌چه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در خصوص ارائه خدمات مطلوب در سیدمرتضی به زائران و مسافران کاری از دست‌شان برنمی‌آید با استفاده از بخش خصوصی و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز زمینه جذب زائر و مسافر را فراهم آورند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!