تشکیل اولین گردهمایی مجمع خیران سلامت در کاشمر

با حضور جمعی از مسوولان و خیران، اولین گردهمایی “خیران سلامت” در محل دانشکده پرستاری کاشمر تشکیل شد.

در این مراسم امام جمعه کاشمر راه‌اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان کاشمر را کاری بسیار ارزشمند و زیربنایی در شهرستان و استان دانست و افزود: راه‌اندازی این دانشکده موجب شد ارزش علمی و جایگاه اجتماعی شهرستان بالا رفته و محیط مناسبی برای فعالیت‌های علمی ، بهداشتی و خدماتی ایجاد گردد .

وی تشکیل کلاس و جذب چند درصد دانشجو، آمدن اساتید بسیار و ارائه خدمات پزشکی ارزشمند در سطح شهرستان، آمدن نیروهای فکری فرهیخته و برجسته در زمینه بهداشت و درمان و . . . را از جمله مزایای راه‌اندازی این دانشکده دانست.

وی در ادامه رشته پزشکی را یکی از رشته‌های لازم و واجب در جامعه دانست و افزود: مساله پزشکی و درمانی از جمله مسائل مورد نیاز و ضروری است که می‌بایست در این زمینه فعالیت‌های بیشتری داشته باشیم .

وی با اشاره به این‌که همه علوم محور دو علم کار کرده و اثرگذارند، افزود: علم این‌که فکر و اندیشه روح انسان را پرورش می‌دهد و علم پزشکی که در خصوص سلامتی بهداشت و جسم انسان فعالیت می‌کنند .

وی با بیان این‌که نیاز به امر بهداشت و درمان هر روز در جامعه بیشتر می‌شود، گفت: اگر بخواهیم روح و جسم سالمی در جامعه داشته باشیم بایستی چنین نهادهای پزشکی را در جامعه بیشتر تقویت کنیم .

امام جمعه کاشمر با تأکید بر اینکه هرچه در شهرستان بخش‌ها و خدمات علمی و بهداشت درمان را گسترش دهیم کمک بزرگی به مستمندان و مستضعفان کرده‌ایم، از تمام مسوولان و خیران خواست جهت داشتن یک دانشکده پر توان، تلاش کنند.

وی با اشاره به این‌که کار خیر به صورت یک جریان و فرهنگ مستمر در شهرستان درآمده است، افزود: بایستی این فرهنگ ارزشمند دینی اسلامی و ملی را که در منطقه توسط مسوولان و خیران رخ داده،پشتیبانی کرد و جهت رفع مشکلات تلاش کرد .

وی هم‌چنین از تمام خیران خواست جهت رفع مشکلات تلاش کرده و از تأسیس دانشکده پرستاری این حرکت ارزشمند پشتیبانی کنند.

در ادامه نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که برای رشد و بالندگی این شهر و دانشکده پرستاری بایستی تلاش کرد از تمامی خیران خواست در جهت رفع مشکلات دانشکده تلاش کنند .

محمدرضا خباز، خوابگاه را یکی از مهم‌ترین نیازهای ضروری دانشکده دانست و افزود: اگر بخواهیم خیراتی انجام دهیم بهتر است در این ماه که یک ماه استثنایی و ماهی است که خداوند عالی‌ترین نعمات خود را به بندگان داده، انجام شود.

وی گفت: شاید کسی نتواند کمک مالی کند اما با آبرو و اعتباری که در جامعه دارد بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

گفتنی است در پایان این گردهمایی مجمع خیران تشکیل و اعضای مجتمع نیز مشخص شدند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!