دستگیری ۵ نفر متخلف شکار و صید در کاشمر

احتراماً باستحضار میرساند مامورین اجرایی این اداره طی یک ماه گذشته اقدام به دستگیری ۵ نفر متخلف شکار و صید نمودند. در بازرسی از منزل این افراد که با حکم مقامات قضایی شهرستان کاشمر و بخش کوهسرخ انجام گرفت ، تعداد ۳ قبضه سلاح گلوله زنی مجهز به دوربین – تعداد زیادی فشنگ های گلوله پر و غیر مجاز و جنگی –دوربین شکاری – انواع کارد مخصوص ذبح حیوانات وحشی و سایر ادوات و آلات شکار و صید کشف و ضبط گردید .این افراد اقدام به شکار غیر مجاز ۵ راس قوچ و میش وحشی (گونه حمایت و حفاظت شده) در زمان و مکان ممنوعه ( منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع سید مرتضی ) نموده بودند که لاشه و اجزاء حیوانات وحشی مذکور توسط محیط بانان شناسایی و کشف گردید .

همچنین فردی که اقدام به زنده گیری و نگهداری غیر مجاز یک بهله عقاب طلایی (پرنده حمایت و حفاظت شده) در منزل نموده بود نیز شناسایی و دستگیرگردید.

میزان خسارات وارده به محیط زیست از سوی این متخلفین ۰۰۰/۰۰۰/۴۴ ریال برآورد گردیده است و پرونده تخلف شکار و صید جهت پیگیری، به مقامات محترم قضایی شهرستان کاشمر و بخش کوهسرخ تحویل و در حال رسیدگی است که ۲ نفر از شکارچیان در بازداشت به سر میبرند.

از شهروندان عزیز تقاضا میشود با توجه به اینکه در ۶ ماهه اول سال هر گونه شکار و صید غیر مجاز میباشد و همچنین کاهش نزولات جوی و بحران خشکسالی ، مشکلات عدیده ای جهت وحوش منطقه ایجاد نموده از اقدام به شکار حیوانات وحشی جدا خودداری نمایند و در صورت مشاهده تخلفات مراتب را به شماره تلفن ۸۲۳۳۵۱۶ اطلاع تا طبق قانون برخورد گردد و در حفظ تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی منطقه یار و همراه محیط بانان باشند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها