رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر: وجود بقاع متبرکه در هر شهر نشان دهنده ولایتمداری مردمانش است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر وجود بقاع متبرکه و امامزادگان هر شهر را نشان‌دهنده ولایت‌مداری مردمان آن شهر دانست.

حجت‌الاسلام تدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهارداشت: هر شهری که ولایتمدار، عاشق و دلداده اهل بیت(ع) بوده امامزادگان به آن شهر پناه می‌برده‌اند به طوری که وجود بقاع خود بهترین گواه بر دیانت و ولایت‌مداری مردم خطه دارالمؤمنین( کاشمر) است.

وی با بیان اینکه بایستی قدر این بقاع را دانسته و بهتر از گذشته از آنها استفاده کرد، گفت: با تلاش مردم ولایتمدار کاشمر بقاع متبرکه در این شهرستان در سطح استان از رتبه ممتاز و ارزشمندی برخوردار است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با اشاره به اینکه با عمران و آبادانی در امامزادگان تلاش می‌کنیم پاسخ محبت‌های مردم را بدهیم،‌افزود: در سال گذشته از محل نذورات امامزاده سیدحمزه(ع) قطعه زمینی به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان در جوار امامزاده خریداری شد و در همین راستا کتابخانه‌ای برای اهل علم با صرف مبلغ ۵۰ میلیون تومان احداث گردید.

حجت‌الاسلام تدینی اظهارداشت: احداث یک سالن جهت استفاده مؤمنین و نمازگزاران، آئینه‌کاری کل فضای حرم، کاشیکاری اطراف حرم و ساماندهی گلزار شهدای بقعه سیدحمزه(ع) از جمله اقدامات است که طی هفته‌های آینده عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: امیدواریم تا پایان سال جاری از محل عواید امامزاده و نذورات مردم موارد مذکور انجام گیرد تا مردم و زائرین شاهد یک بقعه باشکوه‌تر و با صفاتر در شهر کاشمر باشند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!