رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر: بعضی خادمین صلاحیت کلیدداری خانه خدا را ندارند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با بیان این‌که بعضی خادمین صلاحیت کلیدداری خانه خدا را ندارند ، گفت: باید نسبت به وضعیت هیات امنای مساجد سطح شهرستان بازنگری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام تدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، با بیان این مطلب افزود: اگرچه تشخیص خادمین ثابت در مساجد یکی از کارهایی است که بر عهده ماست اما هیات امنای مساجد صلاحیت بعضی خادمین افتخاری را
تأیید می‌کنند که حداقل شرایط و وضعیت ظاهری مناسبی ندارند.

وی با اشاره به اینکه بعضی خادمین در مساجد با حرمت‌شکنی، مشکلاتی ایجاد می‌کنند، افزود: اگر بسیاری از جوانان که از مساجد فراری هستند از همین رفتارهای ما ناشی می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با تأکید بر اینکه نسبت به تأیید و تعیین خدام مساجد بایستی حساسیت و دقت لازم را داشت و هر کس را نباید به عنوان خادم پذیرفت، گفت: از طریق مساجد بایستی مدیریت اسلامی را به مردم یاد دهیم حال آنکه متأسفانه برخی مواقع با انجام یکسری حرکات سنتی و قدیمی توسط هیات امناء و روحانی مسجد حرکاتی را انجام می‌دهیم که مردم را از مسجد و محراب دل‌زده می‌کنیم.

وی در ادامه با اعلام اینکه مدیریت مساجد متناسب با نیاز روز باید متحول شود، گفت: مردم باید به عینه مدیریت صحیح را در مساجد با انجام کارهای عمرانی و فرهنگی ببینند.

حجت الاسلام تدینی در خصوص بعضی مساجد که موقوفاتی دارند ولی به آنها توجه داده نشده است، اظهارداشت: این موقوفات از جمله مظلوم‌ترین موقوفات است؛ متأسفانه هیات امناء مساجد برای مبالغ اندک مدام جلوی مردم دست دراز می‌کنند ولی واحدهای تجاری و مغازه‌هایی که جزء وقفیات و منبع درآمد مسجد است را رها کرده‌اند.

وی در خصوص اعتباراتی که دولت به مساجد اختصاص می‌دهد، گفت: اگرچه این اعتبارات زیاد نیست اما قبل از پرداخت به مساجد، تحقیقات لازم صورت می‌گیرد تا به مساجد نیازمند پرداخت شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با بیان اینکه بایستی خانه‌های خدا را در حد توان آباد نگه داریم، گفت: مساجد از شعائر الهی، نشانه تقوا و دین مداری است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!