رییس سازمان تأمین اجتماعی کاشمر: ۱۰ هزار دفترچه بیمه تإمین اجتماعی در سه ماهه اول سال صادر و تعویض شده است

رییس سازمان تأمین اجتماعی شعبه کاشمر اظهار داشت: در سه ماهه اول سال جاری آمار دفترچه‌های درمانی صادره و تعویض سایر شعب شهرستان کاشمر و خلیل‌آباد ۹ هزار و ۸۴ فقره می‌باشد.

هادوی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار و ۴۷۳ بیمه شده اجباری تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: تعداد بیمه‌شدگان اصلی تأمین اجتماعی کاشمر و خلیل‌آباد در خرداد ماه امسال تعداد ۱۹ هزار و ۱۴ نفر است که با احتساب خانواده‌های آنان به ۷۰ هزار و ۷۵۱ نفر می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: ۲۱۰۰ نفر نیز مستمری‌ بگیر تأمین اجتماعی در شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد هستند .

وی با بیان اینکه این سازمان یکی از محوری‌ترین سازمان‌های فعال در بخش بیمه‌های اجتماعی کشور است که به منظور حمایت از نیروی کار و بر پایه مشارکت سه جانبه کارگر، کارفرما و دولت شکل گرفته است، گفت : یکی از مهم‌ترین خدمات و دستاوردهای مهم این سازمان در حوزه بیمه تحت پوشش قرار دادن اقشار مختلف جامعه در فعالیت‌های بیمه‌ای است .

هادوی با اشاره به اینکه بیمه رانندگان درون و برون‌شهری، باغداران و کشاورزان ، خادمان مساجد، کارگران باربر، کارگران ساختمانی، بافندگان فرش ، زنان خانه‌دار ، کارفرمایان ، بیمه اختیاری و بیمه حرَف و مشاغل آزاد از جمله خدمات تأمین اجتماعی در حوزه بیمه است، گفت : علاوه بر این، بیمه هنرمندان و نویسندگان ، مددجویان کمیته امداد ، کارآفرینان بنیاد شهید ، اعضای سازمان‌های نظام مهندسی ، نظام مهندسی کشاورزی ، نظام پزشکی و سازمان دامپزشکی نیز انجام گرفته است .

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی تعهداتی را نسبت به بیمه‌شدگان تحت پوشش خود پذیرفته که بر مبنای احکام قانونی شکل گرفته است.

وی گفت : هر کارگری که به طور اجباری مشمول قانون تأمین اجتماعی باشد، از حقوقی برخوردار است که سازمان تأمین اجتماعی مکلف به احقاق آن است.

۱ نظر

  1. فرزانه زحمتکش گفت:

    سلام.ببخشید اگه میشه ومیتونین از استخدامی سازمان منو باخبر کنین.لیسانس علوم اجتماعی دارم.ممنون

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!