رییس مرکز بهداشت کاشمر: روستائیان از مصرف آب رودخانه‌ها و چاه‌های کم عمق خودداری کنند

رییس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به فصل تابستان و شیوع بیماری‌های اسهالی از روستائیان خواست از مصرف آب رودخانه‌ها و چاه‌های کم عمق خودداری کنند.

دکتر قائمی، ابتلا به اسهال را یکی از علل عمده بیماری و مرگ در کودکان کشورهای در حال توسعه دانست و با اعلام این‌که در رأس بیماری اسهال، بیماری وباست، گفت : این بیماری در روستاها علاوه بر آب لوله‌کشی از آب رودخانه‌ها ، چاه‌های کم‌عمق و جویبارها و در شهرها از طریق آب لوله‌کشی تصفیه نشده انتقال می‌یابد .

قائمی با تأکید بر اینکه این بیماری ، بومی منطقه نیست و بزرگسالان بیشتر در معرض خطر هستند، اظهار داشت: ارتقای آگاهی بهداشتی مردم در زمینه این بیماری، تأمین آب آشامیدنی سالم و . . . ضروری است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته دو مورد گزارش طغیان اسهالی در کلاته حاجی رجب و روستای چلپو به دلیل مصرف آب آلوده داشته‌ایم، گفت: متأسفانه در روستای اوندر از بخش کوه‌سرخ نیز روند بیماری اسهالی همیشه بالاست که این روستا توجه بیشتری را می‌طلبد .

وی گفت : در سال ۸۹ بالغ بر هزار و ۷۷۸ نفر مبتلا به اسهال شدند و ۶۵۸ نفر به علت ابتلا به بیماری‌های اسهالی در بیمارستان‌های کاشمر بستری شدند .

رییس مرکز بهداشت کاشمر با انتقاد از بعضی مسوولانی که در حوزه کاری‌شان در امور بهداشتی خوب کار نمی‌کنند، افزود : اگرچه همیشه ادعا داریم کاشمر شهر توریستی است اما کمتر در زمینه بهداشت کار شده است .

وی با بیان اینکه بعضی از رانندگان اتوبوس حاضر نیستند جهت استفاده شخصی از آب‌سردکن اتوبوس خود استفاده کنند و اقدام به خرید آب بسته‌بندی می‌کنند، گفت : تاکنون چندین مورد در خصوص غیربهداشتی بودن مخازن آب اتوبوس‌ها تذکر داده‌ایم ولی بهبودی حاصل نشده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها