سردبیر نشریه آوای کاشمر: تهدیدها و تحدیدها خبرنگاران را از انجام رسالت خود باز نمی دارد

سردبیر نشریه آوای کاشمر با تبریک فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار گفت: تهدیدها و تحدیدها خبرنگاران را از انجام رسالت خود باز نمی دارد.

علیرضا افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان،‌ با اشاره به اینکه کار در حوزه مطبوعات تنها حول مصالح و منافع فردی دور نمی‌زند، بلکه باید خدمتی به جامعه باشد، افزود: عده‌ای نگاه صِرف مادی به کار در این عرصه دارند و فقط به دنبال کسب سود مادی به طور مستقیم یا غیرمستقیم هستند.

وی گفت: خبرنگاران باید بیش از هر چیز پاسدار و رواج‌دهنده اصول متعالی اخلاقی باشند و نخبگان و توده مردم را متقاعد سازند که پیشنهادات ما در حوزه مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و گزارش‌ها و تحلیل‌های مختلف و متنوع‌مان که برخاسته از دیدگاه‌های مخاطبانمان است، در صورتی که مورد توجه مسوولان قرار گیرد، می‌تواند به حل مشکلات و توسعه منطقه کمک نماید.

سردبیر نشریه آوای کاشمر با بیان اینکه شهر کاشمر وضعیت خاصی به لحاظ سیاسی دارد و گاه خبرنگاران این منطقه از سوی مسوولان به سیاستزدگی محکوم می شوند، ‌اظهارداشت: اینکه اگر تمام گرایش‌های فکری موجود در منطقه در این مطبوعه به تبادل اندیشه نمی‌پردازند ما مقصر نیستیم و غیبت آن گرایش‌های فکری، ناشی از تنگ‌نظری یا گزینشگری گردانندگان نشریه نیست.

افتخاری بیان داشت: در واقع صاحبان آن گرایش‌های فکری، به غلط مدعی هستند که آنان مطلقاً “منزّه” و دیگران مطلقاً “ناپاک” می باشند بنابراین دوست‌تر می‌دارند به عرصه‌ای پا نگذارند که در آن با دیگران حقوق مساوی داشته باشند.

۱ نظر

  1. ناظر گفت:

    با سلام
    ایشون کاملا … گفتن . چون در ماجرای قوژد مشخص شد که آوا مادی نگر بوده و منافع خود را بر واقعیات مسلم جامعه ترجیح می دهد .

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!