طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در کاشمر ادامه دارد

رییس اداره بازرگانی کاشمر از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در این شهرستان خبر داد و گفت این طرح همچنان ادامه دارد .

سیدحسن علوی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان اینکه بنا به تأکیدات وزارتخانه ای در ماه رمضان جهت کنترل و نظارت بر بازار ، برنامه های بازرسی در سطح شهرستان تقویت شده است، گفت: در همین راستا فروش فوق العاده خواروبار ، فرآورده های لبنی و گوشت قرمز توسط ۱۵ واحد صنفی با تخفیف ۷ درصدی و زیر قیمت بازار و حداقل سود برای مصرف کنندگان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اگرچه در کاشمر نمایشگاه ضیافت جهت عرضه مستقیم کالا در ماه رمضان برگزار شد، گفت : نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهریور ماه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برگزار می شود .

علوی با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح تنظیم بازار ، ۵۰ تن شکر سهمیه ای از قرار هر کیلو ۱۲۵۰ تومان جذب شده که در صورت کشش بازار ، امکان جذب سهمیه بیشتر وجود دارد گفت : امسال نیز برای دریافت سهمیه مرغ و گوشت قرمز نیز برنامه ریزی شده است .

وی گفت : در حال حاضر ۱۲ تن مرغ از قرار هر کیلو به مبلغ دو هزار و ۶۵۰ تومان جذب شده که علاوه بر این سهمیه دیگری هم تخصیص می یابد که نرخ آن از قیمت سراسری و استانی تجاوز نمی کند ، برای گوشت قرمز هم نماینده جهت جذب سهمیه معرفی شده است .

علوی خاطر نشان نمود : سیاستهای تنظیم بازار مانعی جهت رشد بیرویه قیمت ها در برابر افزاش تقاضاست و منجر به توازن قیمت ها و جلوگیری از ایجاد فرصت برای بازاریان جهت افزایش قیمتها می شود.

وی گفت : علاوه بر آثار مثبت قیمتی ، اجرای سیاستهای تنظیم بازار تأثیر روانی در بازار دارد و مانع از ایجاد تقاضای کاذب می شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!