مسوول کمیسیون امور بانوان و جوانان شهرستان کاشمر: امروزه بدحجابی را در خانم‌های چادری هم می بینیم

مسوول کمیسیون امور بانوان و جوانان شهرستان کاشمر گفت: امروره موضوع عفاف در جامعه ما تبدیل به یک معضل پیچیده شده است و اگر عملکرد ما مؤثر واقع شده بود امروز شاهد این وضعیت نبودیم.

مهری پالایی  در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان،‌ با اظهار نگرانی از شیوع بدحجابی در جامعه اظهارداشت: هیچ گاه نمی‌توان گفت بدحجاب کسی است که چادر به سر نمی‌کند چون امروزه متأسفانه بدحجابی را در خانم‌های چادری هم می‌بینیم. در واقع آن‌چه امروزه نماد بدحجابی به خود گرفته، پوشش نامناسبی به عنوان یک حجاب است که در حال شکل گرفتن می‌باشد.

وی پایبندی خانواده‌ها به اخلاق را مهمترین راه جلوگیری از معضل بدحجابی دانست و گفت: آنچه در شکل ظاهری جامعه نمود عینی دارد گسترش بدحجابی در شیوه‌ها و شکل‌های مختلف است که امروزه همه جامعه را نگران کرده و به صورت یک مطالبه عمومی در آمده است.

پالایی در ادامه با اشاره به اهمیت حجاب در جامعه به خصوص در دانشگاه‌ها بیان داشت: حجاب باید در دانشگاه ها نهادینه شود؛ حجاب موجود در دانشگاه‌ها راضی کننده و مورد تأئید نیست، یا باید از لوث شدن چادر جلوگیری شود یا حجاب دیگری را جایگزین چادر کرد که متناسب با نیازهای زمانه باشد.

وی با بیان اینکه قوانین خاصی در دانشگاهها در بحث عفاف و حجاب نیست، افزود: متأسفانه بعضی از دانشجویان هنوز با اصل و اهمیت حجاب آشنا نیستند. وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها نگران‌کننده است و مسوولان باید کنترل بیشتری بر وضعیت حجاب دانشجویان داشته و به موقع تذکرات لازم را بدهند.

مسوول کمیسیون امور بانوان و جوانان شهرستان کاشمر افزود: امروزه بازار، از مانتوهای بلند و گشاد خالی شده است. یک دختر جوان محجبه یا باید مانتوی بلند مجلسی بپوشد که بیشتر مخصوص بانوان میانسال ماست یا به یک مانتوی تنگ و کوتاه رضایت دهد که تمام وقت و حواسش باشد گوشه‌ای از چادرش کنار نرود و یا اینکه سراغ خیاط برود و دو برابر هزینه را برای داشتن یک مانتوی شیک اسلامی هزینه کند.

۳ نظر

  1. بختیاری گفت:

    باسلام درمورد معدن آهن روستای تنورجه در کوهسرخ گزارشی تهیه نمایید که تازه شروع به استخراج کرده و همچنین آیا کارگران آن بیمه شده اند یا سودی برای منطقه دارد و نیز ماشینهای حامل سنگ آهن باعث خرابی جاده مواسلاتی نیز شده است باتشکر

  2. ناشناس گفت:

    با سلام شهرستان کاشمر همگی با حجاب هستند و هیچ فرد بدون حجاب در قالب فرد معضل اجتماع در کاشمر دیده نمی شود……

  3. امید گفت:

    سلام من یک جوان کاشمریهستم که در تهران دانشجو هستم من اوایل زیاد به کاشمر علاقه ای نداشتم اما الان به ان علاقه مند شده ام وان را با هیچ کجای دنیا عوض نمیکنم بران دعا کنین تا زود درسم تموم بشه وبه این شهر زیبا برای همیشه برگردم قربت خیلی سخته

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!