اختتامیه نمایشگاه قرآن و عترت در کاشمر

رییس دانشگاه پیام‌نور: باید به مفاهیم قرآن بیشتر توجه کرد

با حضور جمعی از مسوولان و قرآن آموزان اختتامیه نمایشگاه قرآن و عترت در کاشمر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، در این مراسم که امروز برگزار شد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر ضمن تقدیر از اعضای شورای سیاستگذاری و سرپرستان جلسات قرآنی، حامیان و حافظان قرآنی ، معرفی و نمایش آخرین دستاوردهای قرآنی در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و علمی، زمینه سازی مناسب برای آشنایی اقشار و گروه های مختلف با فعالیت های قرآنی، رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی هنری و قرآنی و . . . را از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست.

جواد روشندل افزود: این نمایشگاه در ۱۲ بخش نرم افزار ، عکس ، پوستر ، دانشگاهی ، حوزوی ، عفاف و حجاب ، خوشنویسی و . . . در ماه رمضان در نگارخانه ارشاد دایر شد.

در این مراسم رییس دانشگاه پیام نور کاشمر با بیان اینکه تمام تلاش جهت برپایی جشنواره و نمایشگاه قرآن و عترت جلسات قرآنی و . . . بر این است تا با قرآن مأنوس شویم، اظهار داشت: تمامی دانشمندان بزرگ غیرمسلمان از قرآن، صحیفه سجادیه ، نهج البلاغه به عنوان گنجینه ای در بین
مسلمانان یاد می کنند و اطلاعات علمی خود را با تمسک به این گنجینه عینیت می بخشند.

حجت الاسلام نصیری با اظهار تأسف از اینکه برخلاف غیرمسلمانان ما مسلمان از این کتاب الهی غفلت می کنیم، گفت: تنها نباید به خواندن ، حفظ و صوت زیبا بسنده کرد بلکه باید به مفاهیم قرآن هم توجه نمود.

گفتنی است مراسم اختتامیه نمایشگاه قرآن و عترت با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر در محل امامزاده سیدحمزه(ع) برگزار گردید.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!