خطیب جمعه کاشمر: روز قدس اعلام حمایت از مردم فلسطین و ابراز نفرت از رژیم صهیونیست است

خبر گزاری پانا: امام جمعه کاشمر گفت: روز قدس، روزاعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز نفرت از رژیم اشغالگر صهیونیست و محکوم کردن این حکومت غاصب و جعلی است.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در گفتگو با خبرنگار پانا عنوان کرد: روز قدس از طرف امام خمینی (ره) برای نجات و آزادی سرزمین فلسطین و قدس شریف از چنگال صهیونیست و استعمار گر اعلام شده است، که هر ساله در جمعه پایان ماه مبارک رمضان در تمامی ایران و جهان در غالب راهپیمایی انجام می شود .

وی گفت : ما ملت ایران مسلمان هستیم و هر مسلمانی وظیفه دارد از مسلمانان مظلوم فلسطین حمایت کند، که این کار را جزء وظایف خود می دانیم و مراجع و علمای ما همه ساله و خصوصا امسال شرکت در این را هپیمایی را تاکید کردند ، تا مردم بر حسب وظیفه دینی به حمایت از مردم فلسطین بر خیزند و روز قدس را گرامی دارند .

حجت الاسلام یعقوبی خاطر نشان کرد : کشور ما بر حسب امنیت ملی اگر بخواهد کشور مستقلی باشدو یک ایران آزاد داشته باشیم ، صرف نظر ازابعاد اعتقادی و ئیدئولوژیکی باید فتنه ها و عوامل نا امنی را در منطقه شناسایی کنیم و همیشه در مقابل آن ها اقدام کنیم،شکی نیست در طول هفت دهه گذشته خاورمیانه ،اسرائیل یکی از کشور هایی بوده که موجب ناامنی منطقه،تحقیردولت ها منطقه و تصعیف نظام های منطقه شده است و یکی از ابزار استعمار برای وابسته کردن و وابسته نگهداشتن دولت های منطقه به حساب آمده و برای داشتن یک کشور آزادو مستقل باید اسرائیل این عامل فتنه و وابستگی منطقه به استعمار را از منطقه دور و دستش را از خاور میانه کوتاه کنیم .

وی افزود:آمریکا و اسرائیل نمی توانند کشور ایران را آزاد و مستقل ببینند، لذا توطئه های زیادی انجام شده است ،که از جمله آن ها در سالهای اخیر می توان به ترور دانشمندان هسته ای ما که توسط اسرائیل و با حمایت این رژیم غاصب  اشاره کرد.

حجت الاسلام یعقوبی گفت : امسال هم مانند دیگر سالها این راهپیمایی انجام می شود، البته با این تفاوت که امسال در کشورهای اسلامی منطقه بیداری اسلامی اتفاق افتاده است و دولت کشور های پشتوانه اسرائیل همچون مراکش ،لیبی،مصر و یمن فروریخته و اسرائیل پشتوانه هایش را یکی پس از دیگری از دست می دهد و مردم مسلمان در نقاط مختلف خواستار قطع رابطه دولت هایشان با اسرائیل هستند و این کشور در حال محاصره بسیار شدید و حتمی قرار دارد .

حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد : طبیعتا رسالت امسال ما بسیار مضاعف است و ملت ایران به عنوان محور مبارزه با استعمار و اسرائیل در منطقه شناخته شده است و امروز ملت های زیادی پیام انقلاب را دریافت کرده اند و ما مردم بایستی با قدرت،جرأت و اراده قوی این کار را انجام دهیم تا مایع  دلگرمی  بیشتر مسلمانان و انشاالله نابودی اسرائیل شود.

توسط: یوسف نژاد

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!