دانشکده پرستاری کاشمر ۱۰۰ میلیون تومان جهت تکمیل شدن نیاز دارد

مسوول دانشکده‌های اقماری استان خراسان رضوی گفت: متاسفانه جهت توسعه دانشکده‌ها هیچ‌گونه منابع مالی در اختیارمان نیست.

دکتر مرتضی احتشام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان،‌ با اشاره به مشکلات پیش‌روی دانشکده پرستاری کاشمر اظهارداشت: با توجه به اینکه دانشکده هیچ‌گونه منبع مالی ندارد درصدد هستیم نسبت به آگاه‌سازی خیرین در خصوص این پروژه مهم اقدام کنیم.

وی با اینکه این دانشکده در حال حاضر فاقد خوابگاه است، از مسوولان و خیرین خواست تا زمانی که دانشکده جدید در مساحت ۱۱ هکتار ساخته می‌شود برای رفع این مشکل تلاش کنند.

مسوول دانشکده‌های اقماری استان خراسان رضوی با تاکید بر بررسی نیازها و رضایتمندی دانشجویان، رفع نقایص را ضروری دانست و گفت: متاسفانه جهت توسعه دانشکده‌ها هیچ‌گونه منابع مالی در اختیارمان نیست که این موجب شده است ۱۰۰ درصد دانشکده‌های ما نیازمند کمک خیرین باشند.

دکتر احتشام‌فرهزینه مورد نیاز جهت تکمیل شدن دانشکده پرستاری کاشمر را ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و اظهارداشت: در حال حاضر با حداقل‌ها شروع به کار کردیم اما هنوز با دورنمای ترسیم شده فاصله داریم.

وی با اعلام اینکه جهت افزایش رشته‌ها، نیاز به طرح توجیهی و فضای فیزیکی است به رشته‌های مورد نیاز اشاره کرد و گفت: پزشکی، پرستاری، مامایی و فوریت‌های پزشکی از جمله رشته‌های مورد نیاز است.

مسوول دانشکده‌های اقماری استان خراسان رضوی بومی‌سازی را یکی از راه‌های رفع مشکلات پیش‌روی خانواده‌ها و دانشجویان دانست و افزود: دانشکده پرستاری اولین دانشکده‌ای بود که در بین دانشکده‌های اقماری با ۱۰ دانشجو شروع به کار کرد که برای شهرستان‌های قوچان، درگز و تربت‌جام هم جهت گرفتن دانشجو مجوز صادر شده است که تعداد دانشجویان در این شهرستان‌ها به ۸۰ نفر خواهد رسید.

دکتر احتشام‌فر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷ شهرستان فاقد دانشکده‌های مرتبط با بحث بهداشت و درمان هستند، گفت: چون رشته‌هایی از قبیل پزشکی و داروسازی در شهرهایی همچون مشهد و تهران است به همین جهت سیاست‌های کلی دانشگاه بر این است تا رشته‌های فوق‌دیپلم و لیسانس را به شهرستان‌ها آوریم و آنهایی که ظرفیت داشته باشند در آینده مجوز رشته‌های فوق هم به آن‌ها داده خواهد شد تا مانع از مهاجرت خانواده‌ها به مراکز استان‌ها شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ شهرستان داوطلب تاسیس دانشکده هستند، گفت: در صورت وجود امکانات اولیه درخواست آنان را برای صدور مجوزهای لازم به وزارتخانه می‌دهیم.

دکتر احتشام‌فروجود دانشکده‌ها را در توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرستان‌ها مهم دانست و افزود: در گزینش دانشجویان، افراد بومی در اولویت هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه سرانه بخش بهداشت و درمان در کشورهای توسعه‌ یافته بالا و در مراحل بعد سرانه آموزش و دفاع است،‌ اظهارداشت: متاسفانه در کشورهای توسعه نیافته این هزینه‌ها برعکس است به طوری که ابتدا هزینه‌های دفاع در اولویت می‌باشد سپس هزینه‌های آموزش و هزینه‌های بهداشت و درمان بسیار کمتر است.

احتشام فر با تاکید بر اینکه بایستی به سلامت جامعه و بخش بهداشت و درمان توجه بیشتری داشته باشیم، افزود: کشوری توسعه پیدا می‌کند که سلامت جامعه را داشته باشد.

۱ نظر

  1. نیره گفت:

    لطفا آدرس دانشکده را در سایت بزنید

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها