رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر: تکمیل دانشکده پرستاری کاشمر به کمک خیرین نیاز دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: جهت تکمیل شدن دانشکده پرستاری نیازمند کمک خیرین هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، با اشاره به اهمیت راه‌اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان کاشمر اظهارداشت: با توجه به جمعیت ۳۰۰ هزار نفری که شهرستان کاشمر از نظر درمانی تحت پوشش دارد و در آینده مسائل آموزشی نیز به آن افزوده می‌شود بنابراین ایجاد یک دانشکده دولتی ضروری به نظر میرسید تا فرزندانمان جهت ادامه تحصیل مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگر نباشند.

وی از افزایش رشته‌های این دانشکده از جمله رشته پزشکی در این واحد آموزش عالی در آینده خبر داد و افزود: با توجه به نقش خیرین و استفاده از کمک‌های آنان می‌توان جهت رفع مشکلات گام‌های مؤثری برداشت.

دکتر غلامی با بیان اینکه از زحماتی که تاکنون خیرین در زمینه مسائل حوزه بهداشت و درمان متحمل شده‌اند و در قسمت‌های مختلف درمانی و بهداشتی همیشه یاری‌گر ما بوده‌اند، تشکر می کنیم، افزود: تمامی خانه‌های بهداشت و زمین‌های مراکز بهداشتی شهرستان را خیرین واگذار کرده‌اند.

وی نبود خوابگاه، مجتمع فرهنگی ورزشی، سلف‌سرویس را از مهمترین مشکلات پیشروی این دانشکده دانست و افزود: قول ساخت نمازخانه و مسجد از سوی یکی از خیرین داده شده است.

غلامی با اشاره به اینکه همزمان با کاشمر پنج شهر دیگر در خراسان رضوی دارای دانشکده پرستاری شدند، افزود: متأسفانه به دلیل بار مالی بسیار دانشگاه علوم پزشکی قادر به تأمین هزینه ها نیست لذا از خیرین می‌خواهیم ما را یاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشمر با بیان اینکه در بحث خوابگاه سازی به دنبال کمک‌های خیرین هستیم تا محیطی امن برای دانشجویان فراهم آوریم، افزود: اگرچه این دانشکده در بهمن ماه سال گذشته با ۱۰۰ نفر دانشجو در رشته فوریت‌های پزشکی شروع به کار کرد و در مهرماه سال جاری ۲۰ نفر دانشجو در رشته پرستاری و در بهمن ماه ۳۰ نفر دانشجو در رشته فوریت‌های پزشکی مشغول به تحصیل می‌شوند اما همچنان با مشکلاتی از جمله نبود خوابگاه روبروست.

۱ نظر

  1. کاشمر گفت:

    خواهشا هر چه زودتر دانشکده را تکمیل کنید واقعا افته واسه دومین شهر زیارتی استان مگه ما چیمون از سبزوار و نیشابور و… کمتره.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها