امام جمعه موقت کاشمر: نماز تاج تکبر آدمی را می‌شکند

امام جمعه موقت کاشمر گفت: همان‌گونه که شیطان تاج تکبر و منیت را بر سر آدمی می‌گذارد، نماز این تاج را شکسته و از میان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حجت الاسلام احدی در جمع مردم افزود: بحث نماز، بحثی فراموضوعی، گسترده و عمیق است که در سطوح مختلف قابل بحث است.

وی با بیان اینکه نماز از انسان فردی کارآمد و جدی می‌سازد، اظهار داشت: بحث‌های اجتماعی، اخلاقی، حکومتی، خودسازی، تزکیه نفس و هر موضوع مهمی که مورد نیاز بشر است، در نماز خلاصه شده است.

امام جمعه موقت کاشمر با بیان اینکه پایه‌های عدالت بر دو امر مهم استوار است، یادآور شد: پذیرفتن عدالت و رعایت حقوق دیگران از مهمترین زیرساخت‌های برقراری عدالت است و انسان تا این دو را نپذیرد عدالت محقق نخواهد شد.

وی نماز را عامل عزت و رشد انسان دانست و گفت: کسانی که قدرت را در زمین به دست می‌گیرند با اقامه نماز، پوزه طغیان، سرکشی، غرور و تکبر در انسان‌ها به خاک مالیده می‌شود و راه اجرای عدالت باز می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر فردی می‌خواهد در جایگاه اصلی خود که همان عبودیت پروردگار است قرار گیرد، بایستی  دارای نفس مطمئنه و اعتماد به نفس بوده و انسانی آرام و صبور باشد، گفت: اقامه نماز باعث رستگاری مومنین در صراط مستقیم می‌شود.

امام جمعه موقت کاشمر با اعلام این که در قرآن، نماز در راس امور بیان شده است، افزود: به استناد آیات قرآن، نماز به نهری جاری تشبیه شده است که انسان به وسیله آن روزی پنج نوبت بدنش را شستشو می‌دهد تا تمام مفاهیم نماز محقق شود.

وی افزود: نماز در نظام جمهوری اسلامی، مهمترین مستمسکی است که می‌تواند انسان را به اهداف خود که مبارزه با استکبار است، برساند.

وی خاطر نشان کرد: اقامه نماز سبب قرار گرفتن انسان در جایگاه واقعی انسانیت و محقق شدن خواسته‌های آن می‌شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!