اولین یادواره شهدای آستانه مقدسه سیدحمزه (ع) در کاشمر برگزار ‌شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر گفت: برگزاری یادواره شهدا گامی مهم در راستای اشاعه فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.

حجت الاسلام تدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_ منطقه خراسان، با بیان اینکه اولین یادواره شهدای آستانه مقدسه سیدحمزه(ع) در کاشمر برگزار شد، افزود: این یادواره در ششم مهرماه همزمان با نماز مغرب و عشاء و با حضور مسوولان استان و کشور در محل بقعه متبرکه سید حمزه برگزار گردید.

وی برگزاری یادواره شهدا را کمک به ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه عنوان کرد و افزود: دشمن گمان می کند با توطئه و خیانت در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می تواند پیوند ملت با شهدا را قطع کند ولی امروز برپایی چنین یادواره هایی مانع رسیدن دشمن به اهداف پلیدش می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر ادامه داد: برپایی این گونه آیین ها علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، باعث ترویج آرمان های آنان در بین نسل جدید خواهد شد.

وی افزود: یادواره شهدا یادآور رشادت‌ها، ایثارگری‌ها، گذشت‌ها و فداکاری‌های شهیدان در عرصه نبرد با دشمنان است و ما مدیون این دلاوری ها و قهرمانی ها هستیم.

حجت الاسلام تدینی با بیان اینکه برگزاری این چنین مراسماتی مختص گروه خاصی نیست اظهارداشت: امیدواریم شاهد برگزاری محافل و یادوراه ها برای شهیدان در نقاط مختلف شهر و روستاها باشیم.

گفتنی است یک سردار و ۱۴۶ شهید با امامزاده سیدحمزه کاشمر همجوار هستند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها