رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر: با وقف می توان نیازهای جامعه از بین برد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر گفت: مرقد امامزادگان باید به مراکز و قطب های فرهنگی در جامعه تبدیل شوند.

حجت الاسلام تدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، با بیان این مطلب افزود: هیات امناء، روحانیون و خادمان مکتب اهل بیت(ع) در گسترش و جذب زائران به سمت امامزاده ها نقش موثری دارند.

وی با بیان اینکه محبوبترین بندگان خدا کسانی هستند که به سنت رسول خدا(ص)عمل کنند، اظهارداشت: میراث مبارک امامزادگان را باید در جامعه احیا کنیم؛ امامزادگان از قویترین پشتوانه‌های شیعیان بوده و هستند و بر همین اساس مردم در کنار این امامزادگان احساس آرامش می کنند.

حجت الاسلام تدینی افزود: خوشبختانه برای تقویت محیط فرهنگی مرقد امامزادگان و حضور مردم در این محافل تصمیمات خوبی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با تأکید بر ترویج هرچه بیشتر فرهنگ وقف و معرفی امامزادگان مدفون در این شهرستان به مردم و به ویژه قشر جوان گفت: می‌توان با وقف بسیاری از مشکلات جامعه را رفع کرده و با گسترش و تنوع آن نیازهای جامعه از جمله اشتغال، مسکن، و فقر را از بین برد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر افزود: خوشبختانه فرهنگ و تنوع وقف امروزه نسبت به گذشته افزایش یافته است و در شهرستان کاشمر نیز وقف جایگاه مناسبی دارد که انتظار می‌رود مسوولان به موضوع وقف و معرفی آن توجه بیشتری داشته باشند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!