سرپرست فرمانداری کاشمر: حضور شاعرانی که در حوزه دفاع مقدس اشعار زیبایی سروده‌اند، مایه مباهات است

طی مراسمی با حضور سرپرست فرمانداری کاشمر و تنی چند از مسوولان در جمع شاعران شهرستان مراسم اختتامیه نهمین جشنواره شعر رضوی کاشمر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در آیین اختتامیه نهمین جشنواره شعر رضوی کاشمر،دبیر این جشنواره از ارسال ۶۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.

محمد علی معبودی گفت: براساس فراخوان این جشنواره در دو بخش رضوی و آزاد شاعران اشعار خود را به دبیرخانه ارائه نمودند.

وی گفت: در بخش رضوی با محوریت امام رضا، شخصیت ، زندگی ، سیره ، حرم ، کرامات ، زیارت، شفاعت و . . . و در بخش آزاد شامل اشعار مذهبی ، ولایی ، اجتماعی ، عرفانی ، و استفاده از معارف بلند اسلامی ، توحید ، قرآن و نهج‌البلاغه ۱۲ اثر توسط هیات داوران برگزیده شد .

معبودی گفت: اشعار منتخب ضمن قرائت در مجتمع فرهنگی هنری سرو و تقدیر از شاعران جهت چاپ به مشهد ارسال گردید.

دبیرنهمین جشنواره شعر رضوی کاشمر افزود: دو اثر برگزیده جهت حضور در مرحله استانی جشنواره شعر رضوی در روزهای ۱۳ و ۱۴ مهر ماه در مشهد حضور می‌یابد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره سرپرست فرمانداری کاشمر طی سخنانی با اشاره به این که شعر کیمیایی است که موجب شرف گوهر آدم و روشنی دیده عالم است لذا پاسداشت مقام شعر و ارج نهادن به مرتبه شاعر ادای احرتام به اخلاق و انسانیت است، گفت: خوشبختانه انقلاب اسلامی پس از گذشت ۳۲ سال از عمر آن در همه عرصه‌ها از جمله حوزه شعر و شاعری حرف برای گفتن دارد .

مهدی محمودی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک فرارسیدن دهه کرامت افزود: حضور شاعرانی که در حوزه دفاع مقدس و مذهبی و ولایی اشعار زیبایی را سروده‌اند، مایه مباهات است .

وی پیوند مبارک حماسه وایثار هشت سال دفاع مقدس با دهه کرامت را میمون دانست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!