همایش “خانواده در سیره رضوی” در کاشمر برگزار شد

همایش بررسی آراء و اندیشه‌های تربیتی امام رضا(ع) با عنوان “اخلاق در سیره رضوی” در کاشمر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، همایش بررسی آراء و اندیشه‌های تربیتی امام رضا(ع) با عنوان «اخلاق در سیره رضوی» ۱۴ مهرماه جاری در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی، مدیر گروه تخصصی آموزشی خانواده در خراسان رضوی در این همایش ضمن بیان آموزه‌های رضوی و سجایای اخلاقی حضرت رضا(ع)، به موضوع بهداشت روان و تغذیه پرداخت.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که خطاب به امیرالمؤمنین(ع) فرمودند، اذعان داشت: پنج عامل پرخوری، پر خوابی، کم‌نشاطی، غصه و بی‌حوصلگی، پر حرفی، سکوت نکردن و تفکر ننمودن موجب مرگ قلب است.

کارشناس ارشد گروه خانواده سیمای خراسان رضوی در بخش دیگر سخنان خود به پنج گروهی اشاره کرد که خواب راحت ندارند و افزود: ظالمان، فقیران، ثروتمندان، عاشقان و کسانی که دچار اختلال رفتاری هستند خواب راحت دارند.

موسوی در ادامه دانش‌آموزان را به سخن مقام معظم رهبری(ره) سفارش کرد و افزود: جوانان باید در زندگی سه امر مهم تهذیب نفس، تحصیل علم و سلامت جسم و روان به وسیله ورزش را مدنظر داشتند باشند.

این همایش که با حضور۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع دبیرستان کاشمر در زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار شد با پرسش و پاسخ و اهدای جوایز پایان یافت.

سلسله همایش‌های در محضر آفتاب به مناسبت دهه کرامت رضوی در کاشمر و طبس برگزار شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها