اولین دریاچه مصنوعی در کاشمراحداث می‌شود

دریاچه مصنوعی کاشمر

شهردار کاشمر از احداث اولین دریاچه مصنوعی در ضلع شمالی امامزاده سیدمرتضی خبر داد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، مهندس علی اسماعیل‌پور گفت: با توجه به این‌که آب‌های فصلی، سالیانه بدون استفاده رها می‌شوند لذا به منظور استفاده بهینه از این نعمت الهی و افزایش جاذبه‌های گردشگری و جذب توریست به منطقه ، احداث دریاچه مصنوعی
در ضلع شمالی سیدمرتضی امکان‌پذیر است .

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر طرح ایجاد این دریاچه مصنوعی تهیه شده و ۵۰۰۰ متر مکعب ذخیره آب برای آن پیش‌بینی شده است، گفت : در اجرای این طرح از همکاری بخش خصوصی بهره می‌گیریم .

مهندس اسماعیل‌پور افزود : هزینه هدایت آب‌های سطحی مسیر جاده‌ی کوهسرخ بر عهده بخش خصوصی است و شهرداری اجاره چندین ساله این پروژه را طبق توافقات انجام می‌دهد .

وی گفت: هنوز به توافق نهایی با بخش خصوصی نرسیده‌ایم که پس از کسب نتایج، جهت تصویب نهایی طرح مذکور به شورا ارسال می‌شود .

وی با تأکید بر اینکه از شورائیان انتظار می‌رود طرح تهیه شده را مورد مطالعه قرار داده و پیشنهادات خود را اعلام کنند، گفت: وجود چشمه ماهور که متعلق به شهرداری است در راستای تأمین آب این دریاچه مصنوعی مؤثر است و کمبود آب جهت آبیاری درختان بلوار سیدمرتضی را جبران خواهد نمود .

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!